Pārlekt uz galveno saturu
Pētniecība
Doktorantiem

3. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas promocijas padomes atklātajā sēdē Alīna Sultanova aizstāvēs promocijas darbu Beta-herpesvīrusu (HHV-6, HHV-7) infekcijas nozīme imūnā disbalansa apstākļos.

Cilvēka herpesvīruss-6 (HHV-6) un herpesvīruss-7 (HHV-7) ir plaši izplatīti herpesvīrusi, ar kuriem inficējas agrā bērnībā un kas saglabājas visā dzīves periodā.

Darba mērķis bija noskaidrot beta-herpesvīrusu infekcijas nozīmi slimības klīniskajā gaitā un pēctransplantācijas komplikāciju attīstībā.

Rezultāti parādīja, ka HHV-6 un HHV-7 infekcijas biežums un aktivitāte trīs pacientu grupās ar dažādu iemeslu radītiem imūnsistēmas traucējumiem ir atšķirīgi, konstatētas arī atšķirības imūnsistēmas atbildēs un izmaiņas imunitātē.

Salīdzinot trīs pētījumā iekļautās pacientu grupas, parādīts, ka pacientiem, kuriem ir pārstādīta niere un kas saņēmuši specifisku ārstniecību, bija smagāka imunitātes pavājināšana un lielāks beta-herpesvīrusu aktivācijas risks, izraisot dažādu komplikāciju attīstību.