Darbiniekiem
Konferences, semināri

Piektdien, 13. oktobrī, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra zālē Moon (Ķīpsalas iela 6A) un portāla TVNET un Apollo video tiešraidē no plkst. 10.00 līdz 17.30 varēsiet sekot līdzi konferences Nākotne ir tagad – vai Eiropa ir gatava mākslīgā intelekta revolūcijai? norisei.

Mākslīgais intelekts arvien aktīvāk ienāk 21. gadsimta cilvēka ikdienā, un, lai neatpaliktu no straujās tehnoloģiskās attīstības, ir svarīgi sekot līdzi tendencēm. Ko nozīmē mākslīgā intelekta risinājumi, kā tos izmantot un neapjukt piedāvājumā – to noskaidrosim konferencē.

konference_nakotne_ir_tagad-rev.png

Apzināsim jaunākos sasniegumus pasaulē, Eiropā un Latvijā radošā mākslīgā intelekta attīstībā, ieviešanā un likumdošanā. Paralēli nozares eksperti apspriedīs iespējas, ko sniedz mākslīgā intelekta ieviešana augstākajā izglītībā, zinātnē un publiskajā pārvaldē.

Konference pulcēs Latvijas zinātņu universitāšu un citu augstākās izglītības iestāžu vadības pārstāvjus un studentus, nozares pārstāvjus, mākslīgā intelekta ekspertus un politikas veidotājus.

Pēc konferences skatītājiem būs iespējams piedalīties Artūra Medņa lekcijā par mākslīgā intelekta rīku praktisko izmantojumu, kas tiek lietoti starptautiskajā uzņēmējdarbībā un varētu tikt pārmantoti arī izglītībā.

Konference un A. Medņa lekcija būs skatāma arī ijabs.eu un Facebook lapā.

Programma

9.30–10.00Rīta kafija un tīklošanās
10.00–10.30

Atklāšanas uzrunas

• Ivars ĪJABS, Eiropas Parlamenta deputāts
  • Aigars PĒTERSONS, Rīgas Stradiņa universitātes rektors
  • Artūrs ZEPS, Rīgas Tehniskās universitātes prorektors
  • Silvija REINBERGA, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre
  • Juris BINDE, Latvijas Mobilā telefona prezidents
10.30–11.00

Mākslīgais intelekts digitālajā laikmetā

Andruss ANSIPS, Eiropas Parlamenta deputāts, Renew Europe Igaunijas premjers (2005–2014), ES digitālais komisārs (2014–2019)

11.00–13.00

Mākslīgais intelekts augstākajā izglītībā, zinātnē un pārvaldībā

Nozares pārstāvju zinātības īsstāsti un gadījumu piemēri

• Andrejs VASIĻJEVS, Tildes izpilddirektors
  • Kaspars BĒRZIŅŠ, Augstākās izglītības un zinātnes IT koplietošanas pakalpojumu centra pārstāvis
  • Edvīns ELFERTS, KPMG Lighthouse datu, mākslīgā intelekta un jaunāko tehnoloģiju izcilības centra vadītājs Latvijā
  • Elīna LIDERE, LMT inovāciju ekosistēmu vadītāja
  • Ivars SVILĀNS, LETA datu servisa vadītājs
  • Ivars ĪJABS, Eiropas Parlamenta deputāts, Renew Europe EP Zinātnes un tehnoloģiju nākotnes grupas viceprezidents
13.00–14.00Pusdienas
14.00–14.30

Ievads darbsemināru norisē

Ar prezentāciju Miķelis BENDIKS

14.30–17.00

Darbsemināri Dizaina domāšanas darbnīca mākslīgā intelekta praktiskajam pielietojumam augstākajā izglītībā, zinātnē un pārvaldībā

Vada: Miķelis BENDIKS

Piedalās:

• Universitāšu pārstāvji prorektoru līmenī
  • MI eksperti
  • Publiskās pārvaldības institūcijas
  • MI un zinātnes ietekmes aktori
  • Mediju pārstāvji
  • Pašvaldību, Saeimas un valdības pārstāvji
14.00–17.00

Tiešraides sesija AI rīku izmantošana praktiski

Vada: Artūrs MEDNIS, New Black Agency vadītājs

Translē: TVNET

17.00–17.30

Darbsemināru prezentācijas un konferences apkopojums

Vada: Ivars ĪJABS

17.30–18.00Vīns, uzkodas un tīklošanās

Konferenci rīko Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs sadarbībā ar Renew Group, Rīgas Stradiņa universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, KPMG, Latvijas Mobilo Telefonu un Draugiem Group Mentoru klubu.

Ikviens interesants ir aicināts pieslēgties attālināti un uzdod jautājumus diskusijas dalībniekiem.

Ja rodas jautājumi, lūgums sazināties ar Dr. sc. pol. Mārtiņu Dauguli (28346531, martins[pnkts]daugulisatrsu[pnkts]lv (martins[dot]daugulis[at]rsu[dot]lv)) vai Inetu Buividi (20421705, ineta[pnkts]buivideatpowerhouselatvia[pnkts]com (ineta[dot]buivide[at]powerhouselatvia[dot]com)).