Psiholoģija
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

12., 13., 14. un 19. oktobrī Psiholoģijas dienu ietvaros Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) rīko lekciju ciklu, kas paredzēts psihologiem, psiholoģijas studentiem, palīdzošo profesiju pārstāvjiem un ikvienam interesentam. Lekcijas notiks latviešu vai angļu valodā tiešsaistē (Zoom platformā).

Ceturtdien, 12. oktobrī, plkst. 12.00 – 13.30 notiks pasākums Kā tiek mērīta un sekmēta bērnu emocionālā labizjūta skolā: Pētījuma starprezultāti. Pasākumā informēsim par Izglītības un zinātnes ministrijas projektu, kurā RSU pētnieki apzina un izvērtē izglītības iestādēs lietotās metodes un intervences bērnu emocionālās labizjūtas nodrošināšanai. Vispirms RSU pētnieki iepazīstinās ar labizjūtas konceptu psiholoģijā, un pēc tam būs iespēja uzzināt par pētījuma starprezultātiem. Nobeigumā notiks paneļdiskusija par iecerēm labizjūtas sekmēšanai izglītības sistēmā. Pasākumu bagātinās īsas un atraktīvas RSU veselības psiholoģijas maģistrantu prezentācijas par emocionālas labizjūtas novērtēšanas instrumentiem.

Piektdien, 13. oktobrī, plānots plašs lekciju cikls visas dienas garumā, ko ievadīs psiholoģes Lauras Regzdiņas-Pelēķes lekcija Tehnoloģijas un garīgums jeb "Spirit Tech", kurā tiks sniegts ieskats, kā dažādas smadzeņu stimulāciju tehnoloģijas var tikt lietotas garīgās prakses mērķiem. Nākamo lekciju vadīs Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs un RSU docētājs asist. Ņikita Bezborodovs par bērnu psihiskās veselības konceptuālo ietvaru psihiatrijā. Pēc tam sekos vieslekcija no Salfordas Universitātes (UK) pētnieces Cristina Vasilica par digitālajām prasmēm veselības aprūpē. Pēcpusdienā pasākumu turpinās RSU lektore Zane Gulbe ar lekciju par digitālajām tehnoloģijām un to, kā to lietošana ir mainījusi cilvēka ikdienu, kas ietver funkcionēšanu, socializēšanos, darba pienākumu veikšanu un fizisko stāvokli.

Turpinājumā sekos RSU profesores Ilzes Konrādes lekcija Stress kā Gordija mezgls ārsta skatījumā. Pēc tam norisināsies RSU vieslektores un Salfordas Universitātes (UK) pētnieces Daigas Kamerādes lekcija par Lielbritānijā veikto pētījumu par četru darba dienu nedēļu un tā ietekmi uz labbūtību. Dienas noslēgumā uzstāsies Inta Poudžiunas ar lekciju par psihotraumu un traumatiskās pieredzes pārstrādi.

Sestdien, 14. oktobrī, notikts RSU viesprofesora Christian M. G. Stierle lekcija par biheiviorālās terapijas izmantošanu somatiskajā medicīnā.

Savukārt nākamajā ceturtdienā, 19. oktobrī, norisināsies Hamburgas Universitātes (DE) profesores Bettina Wollesen lekcija par sistemātisko pārskatu un metaanalīžu veidošanu.

Dalība lekcijās ir bezmaksas.

Laipni aicināti piedalīties!