Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Absolventiem
Darbiniekiem
Skolotājiem

8. martā sākusies pieteikšanās vērienīgajai Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnes nedēļai (RSU Research Week), kas norisināsies no 22. līdz 26. martam tiešsaistē.

Zinātnes nedēļa ir piecu starptautisku konferenču maratons ar vairāk nekā 1300 prezentācijām no 45 valstu zinātniekiem, aptverot pasaules tendences gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs. Pasākums atvērts kā rūdītiem zinātniekiem, tā pētniecības iesācējiem, industriju pārstāvjiem un citiem interesentiem. Reģistrācija pasākumam bez maksas, Zinātnes nedēļas darba valoda – angļu.

Reģistrācija un plašāka informācija

Zinātnes nedēļa sāksies 22.–23. martā ar 7. starptautisko studentu konferenci (7th International Student Conference), kas ierasti pulcē ap 1500–2000 dalībnieku no aptuveni 20 valstīm. Savukārt 24.–26. martā darbs deviņās sekcijās noritēs RSU Starptautiskajā medicīnas un veselības zinātņu konferencē Zināšanas praksei (Knowledge for Use in Practice). Paralēli 24.–26. martā notiks pēc kārtas jau astotā konference Sabiedrība. Veselība. Labklājība (Society. Health. Welfare), kur tiksies Latvijas un ārvalstu veselības nozaru speciālisti, sociālie darbinieki, sociologi, politikas un sabiedrisko attiecību speciālisti, ekonomisti, juristi, filozofi, izglītības speciālisti un citi. Jau otro reizi notiks arī starptautiskā starpdisciplinārā sociālo zinātņu konference PLACES (2nd International Interdisciplinary Conference PLACES). Tajā darbs noritēs 25. martā visas dienas garumā septiņās sekcijās, aptverot tādas jomas kā politoloģija, psiholoģija, tiesību zinātne, sociālantropoloģija, komunikācija, ekonomika, kā arī socioloģija. Zinātnes nedēļas laikā 24. un 26. martā norisināsies arī pētnieciskā konference Mācīšanās un mācīšana augstākajā izglītībā (University Teaching and Learning), kuras uzmanības centrā šoreiz būs simulācijas tehnoloģijas. 

Papildus nozaru konferencēm 24.–26. martā paredzētas kopīgas plenārsesijas, kuras ar priekšlasījumu par valsts tiesisko ietekmi uz indivīdu personisko brīvību atklās Valsts prezidents Egils Levits. Par medicīnas digitalizācijas tēmu auditoriju uzrunās LMT prezidents un valdes priekšsēdētājs Juris Binde, par tukšošanās fenomenu pirms un pēc pandēmijas runās Oksfordas Universitātes asociētā profesore, sociālantropoloģe Dace Dzenovska, savukārt par Covid-19 pētniecību – RSU profesore Ludmila Vīksna. Plenārsesijās uzstāsies arī vieslektori no Igaunijas, Šveices, Zviedrijas un Vācijas, runājot par veselības aprūpes digitalizācijas (e-health) nākotni, biomateriālu attīstību, personalizētās medicīnas un reģeneratīvās medicīnas iespējām. 

Šīgada Zinātnes nedēļas jaunums ir 25.–26. martā iecerētā Inovāciju sekcija (Innovation in Medicine and Healthcare), kur Latvijas vadošie pētnieki un speciālisti diskutēs par veselības aprūpes digitālo transformāciju iedzīvotāju labklājības uzlabošanai. Skatīti tiks tādi jautājumi kā veselības sistēmu un tehnoloģiju savietojamība, droša piekļuve veselības datiem un digitālajiem risinājumiem, sabiedrības uzticība digitālajiem risinājumiem un labāka datu kvalitāte. 

RSU rīko Zinātnes nedēļu sadarbībā ar virkni partneru un sponsoru, ieskaitot industrijas organizācijas, stratēģiskos partnerus Latvijā un ārvalstīs, tostarp diasporas organizācijas. Pirmo Zinātnes nedēļu RSU rīkoja 2019. gadā, pulcējot augstskolas vēsturē nebijušu konferenču dalībnieku skaitu – ap 6000 apmeklētāju no 28 valstīm.