Tiesības

11. janvārī tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) YouTube kanālā, kā arī LNB un RSU Facebook lapā bija skatāma Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes dekāna prof. Jāņa Graša lekcija Karš Ukrainā un ANO – kad starptautiskās tiesības vienādi attieksies uz visām valstīm?. Piedāvājam noskatīties lekcijas ierakstu.

Drīz būs pagājuši jau divi gadi, kopš Eiropas centrā norisinās asiņains karš. ANO starptautiskā sistēma, kas izveidota pēc II pasaules kara, kopumā novērsa vēl vienu pasaules karu aukstā kara apstākļos. Diemžēl 2022. gada 24. februārī Krievijas Federācijas karaspēks ne tikai sāka sagraut Ukrainas pilsētas, bet sabombardēja arī ANO Statūtus. Ko darīt tālāk? Kā panākt, lai starptautiskās tiesības vienādi attiektos uz visām valstīm? Šos un citus jautājumus lekcijā aplūko Jānis Grasis.