Stipendijas

Latvijas studenti un jaunieši var pieteiktiesJapānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2024. gadam. Japānas vēstniecība izsludinājusi pieteikšanos Japānas valsts stipendijām augstākajai izglītībai, profesionālajai izglītībai un pētniecībai. Pieteikšanās – līdz 12. jūnijam.

Stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu.

Pētniecības stipendijas (Research Students)

Pusotru gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm (pirmie seši mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei). Ja stipendijas saņēmējs pēc ierašanās Japānā iestājas maģistrantūrā vai doktorantūrā, stipendija tiks pagarināta līdz studiju beigšanai. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1989. gada 2. aprīļa. Var pieteikties pretendenti ar augstāko izglītību vai augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Augstākās izglītības stipendijas (Undergraduate Students)

Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā (pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei). Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1999. gada 2.aprīļa. Var pieteikties pretendenti ar vidējo izglītību, kā arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos (atkarībā no izvēlētās studiju jomas).

Profesionālās izglītības stipendijas (Specialized Training College Students)

Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā, piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā. Pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1999. gada 2.aprīļa. Var pieteikties pretendenti ar vidējo izglītību, kā arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Papildu informācija un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājaslapā un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7. Pieņemšanas laiks darba dienās plkst. 10.00 – 13.00, 14.00 – 17.30. Tālrunis: 67812001, e-pasts: zaiga[pnkts]stankevicaatrg[pnkts]mofa[pnkts]go[pnkts]jp (zaiga[dot]stankevica[at]rg[dot]mofa[dot]go[dot]jp).

Pieteikumus var iesniegt klātienē vai sūtot pa pastu. Elektroniski sūtītus pieteikumus nepieņem.
Pārbaudes testi un intervijas stipendiju kandidātiem plānotas 2023. gada 21. jūnijā.