Topošajiem studentiem

Tuvojoties jaunajam studiju gadam, pieteikties kursiem medicīnā, veselības aprūpē vai sociālajās zinātnēs aicina Atvērtā universitāte – platforma, ko Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piedāvā izmantot ikvienam, kurš jaunas zināšanas vēlas apgūt brīvākā formātā ar ievērojami mazāku slodzi, nekā prasītu pilna laika studijas.

RSU Atvērtā universitāte ļauj studēt tikai to, kas patiešām interesē, turklāt darīt to arī brīvklausītāja statusā, nekārtojot gala pārbaudījumus un neuzņemoties nopietnas ilgtermiņa saistības. Tiem, kuriem ir būtiski iegūt kredītpunktus, tiek piedāvāts apgūt kursus, ievērojot visas studentiem izvirzītās prasības, un nobeigumā saņemt apliecību.

au_2022_lead.jpg

“Atvērtā universitāte ir domāta aizņemtajiem. Tiem, kas ļoti vēlas apgūt jaunas zināšanas, bet nevar veltīt tam tik daudz laika, kā to prasa pilna laika studijas,” stāsta Madara, kas ikdienā pilda nodaļas vadītājas pienākumus lielā uzņēmumā. “Šī noteikti ir lieliska iespēja arī tiem, kas vēl šaubās, vai un ko īsti studēt. Atvērtā universitāte ļauj ielūkoties noteikta studiju kursa ritmā un tēmās, tā palīdz pieņemt lēmumu nesteidzīgi, pakāpeniski pārkārtojot ikdienu studijām. Esmu šādā veidā apguvusi jau vairākus studiju priekšmetus – savā ritmā, bez spriedzes, ko rada pārbaudes darbu kārtošana. Liels pluss ir iespēja iepazīt cilvēkus, kurus, visticamāk, nebūtu citādāk satikusi. Man ir ārkārtīgi erudīti un gudri studiju biedri, un viņi bagātina kursus ar savu pieredzi un zināšanām. No visas sirds priecājos par cilvēkiem, kurus esmu iepazinusi. Redzu, ka šāds mācīšanās stils gūst popularitāti, jo mūsu kļūst arvien vairāk,” ar savu pieredzi dalās Madara.

Izglītība visos laikos ir bijis kapitāls, un RSU Atvērtā universitāte ir laba iespēja iegūt jaunas kompetences un prasmes, paaugstināt konkurētspēju darba tirgū, studēt arī tad, ja kāda iemesla dēļ nav iespējams apgūt pilnu studiju programmu augstskolā vai ir vēlme pamazām iepazīt programmu, ar kuru saistās kādi nākotnes plāni.

Pieteikšanās Atvērtajā universitātē ir sākusies. Plašāka informācija – kursu saraksts, cenrādis, prasības un pieteikšanās forma ir pieejama RSU Atvērtās universitātes vietnē. Pēc pieteikuma saņemšanas divu darba dienu laikā Atvērtās universitātes pārstāvji nosūtīs precīzu informāciju par norises laiku un vietu, izmaksām, docētājiem un kredītpunktiem.