Stipendijas

RSU Absolventu asociācija šā gada martā sāka sadarbību ar Pētera Avena labdarības fondu Paaudze, izveidojot pirmo stipendiju Latvijā, kas atbalsta talantīgus un izcilus RSU pamatstudiju studentus un rezidentus pediatrijā. Stipendijas ir piešķirtas, un 23. maijā notika svinīgā līgumu parakstīšana.

„Labdarības fonds Paaudze jau vairākus gadus īpašu uzmanību pievērš bērnu veselības aizsardzībai, cieši sadarbojoties ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu dažādas aparatūras, medicīnisko instrumentu, personāla profesionālo zināšanu papildināšanas un īpašās terapijas – dakteru klaunu - ieviešanas projektos. Stipendijas dibināšana jauniešiem, kas studē pediatriju RSU, ir vēl viens solis kvalitatīvas bērnu ārstniecības veicināšanā,” atzīmē Pētera Avena labdarības fonda direktors Igors Bass.

Pētera Avena labdarības fonda Paaudze stipendiju saņems RSU pamatstudiju programmas Pediatrija studente Liene Bērze, kura vada RSU Studentu zinātniskās biedrības Terapijas pulciņu un ir pievērsusies pētniecībai, piedaloties Latvijas Internistu biedrības, Psihiatru asociācijas un Pediatru asociācijas konferencēs. Studentei ir teicamas sekmes, un brīvajā laikā viņa nodarbojas ar orientēšanās sportu.

Savukārt sīvā konkurencē starp rezidentiem stipendiju ieguvusi Inga Ziemele, kura strādā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās palīdzības un Observācijas un diagnostikas nodaļā. Viņa ir specializējusies bērnu infektoloģijā un ir RSU Tālākizglītības fakultātes domes locekle.

Stipendiātes saņems 200 latu desmit (pamatstudiju studente) vai vienpadsmit (rezidente) studiju mēnešus.

Stipendiātes un daļa stipendijas kandidātu dāvanā saņems grāmatu Pediatric & Neonatal Dosage Handbook: A Comprehensive Resource for all Clinicians Treating Pediatric and Neonatal Patients Pediatric Dosage Handbook, kas ir noderīga katram praktizējošam pediatram.