Grāmatas

20. maijā iznākusi pirmā elektroniskā mācību grāmata iBooks latviešu valodā klīniskajā medicīnā nieru slimību specialitātē Nefroloģija kabatā. Autori – divi latviešu nefrologi profesori Aivars Pētersons un Egils Vēverbrants – izdevumu nosauc par izdzīvošanas minimumu studentiem, taču cer, ka tas būs labs un moderns palīgs arī ģimenes ārstiem, rezidentiem un citiem interesentiem. Grāmata nopērkama visu valstu iTunes Store veikalos.

nefrologija_kabata_vaks.jpgLīdz šim nefroloģijas literatūra latviski bija pieejama trīs drukātos izdevumos, no kuriem viens saturā jau ir stipri novecojis, otrs veikalos vairs nav nopērkams, trešais – pietiekami mūsdienīgs, taču informatīvi un fiziski ļoti apjomīgs darbs ērtai ikdienas lietošanai darbā. „Tāpēc izveidojām e–grāmatu, kas jaunam ārstam allaž varētu būt pie rokas, pat virsvalka kabatā, un izvēlētais iPad formāts mums to atļāva,” skaidro  e–grāmatas Nefroloģija kabatā autori A. Pētersons un E. Vēverbrants un piebilst, ka tas arī ļauj regulāri papildināt grāmatu ar jaunāko informāciju.

A. Pētersons ikdienā strādā par Nefroloģijas centra vadītāju Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā un profesoru Rīgas Stradiņa universitātē, kur studentiem un rezidentiem māca par nieru slimībām. E. Vēverbrants Otrā pasaules kara beigās kopā ar vecākiem bija spiests emigrēt no Latvijas, tāpēc lielākā daļa viņa darba dzīves kā pedagogam un ārstam pagājusi Ročestras Universitātē un vispārējā slimnīcā. Kopš 2003. gada E. Vēverbrants kā viesprofesors Latvijas Universitātē māca nefroloģiju 5. kursa studentiem.