Pārlekt uz galveno saturu
Rezidentūra
Studentiem

23. augustā Medicīnas kompetenču centrā Jelgavā notika RSU Tālākizglītības fakultātes programmas Rezidentūra medicīnā atbalstītie kursi laparoskopijā RSU vecāko gadu ginekoloģijas rezidentiem.

Jauno ginekoloģijas speciālistu apmācība, kurā tiek izmantota simulācija, ir viena no svarīgākajām EBCOG (European Board and College of Obstetrics and Gynaecology) izvirzītajām vienotās ginekoloģijas rezidentu izglītības prasībām Eiropā. Mūsdienās tradicionālā pieeja mācīt topošos ķirurgus operāciju laikā nav pieņemama. Īpaši endoskopiskās iemaņas prasa ne tikai ķirurģiskās, bet arī psihomotorās prasmes, un tās var apgūt arī ārpus operāciju zāles. Lai rūpētos par pacienta drošību, pirms ķirurģiskās ārstēšanas operāciju zālē mūsdienās šīs prasmes tiek apgūtas, izmantojot simulatorus. Savukārt pirmo ķirurģisko iemaņu iegūšana, izmantojot dzīvos audus, imitē reālu darbību operāciju zālē. Šāda unikāla iespēja ir pieejama tikai dažos Eiropas medicīnas centros.

Lai jaunie speciālisti, sākot darbu klīnikā, būtu pēc iespējas labāk sagatavoti veikt dažādas manipulācijas un operāciju posmus, RSU ginekoloģijas un dzemdību speciālistu rezidentūras programmas vadītāja docente Jana Žodžika sadarbībā ar Doctor Safe Train fonda valdes locekli docentu Aleksandru Maļcevu un ginekologiem Zani Grabi, Antonu Babuškinu un Jurģi Vītolu izveidoja un realizēja pirmos kursus ginekologiem, kuros jaunie kolēģi, izmantojot dzīvos audus, apguva urīnpūšļa fiksāciju un olvadu izņemšanu, kā arī uzlaboja prasmes un zināšanas audu dissekcijā un urīnpūšļa sašūšanā.