Turpinot tradīciju, arī šovasar RSU sporta bāzē Taurene norisinājās RSU Studējošo pašpārvaldes organizētais pirmkursnieku seminārs ZGI. Šogad tradicionālās abreviatūras ZGI atšifrējums bija Ze great investigation, kas 24. un 25. augustā pirmkursniekiem ļāva iejusties izmeklētāju ādā un doties izzināt visu, kas līdz šim bijis svešs un nezināms: studiju procesu, izvēlēto fakultāti un dzīvi RSU.

Pasākumā pulcējās 200 entuziasma pilni jaunieši. Abas dienas pirmkursnieki pavadīja, smeļoties jaunas zināšanas, ko nodrošināja RSU studenti, klāstot vērtīgus padomus un atziņas, kā arī sniedzot krietnu motivācijas devu studiju sākšanai.

ZGI-2019-lead.jpg

Seminārā viesojās arī Latvijā populāri un ievērojami lektori, kā Kaspars Zlidnis un Karmena Stepanova. Lekciju pārtraukumos notika dažādas aktivitātes, kas lika izkāpt no savas komforta zonas un iepazīties ar jauniem cilvēkiem.

Kopumā seminārs ir ZGI vērtīgs ar to, ka tajā padomus jauniešiem dod tādi paši studenti kā viņi, kuri arī kādreiz nezināja, ko sagaidīt no universitātes. Pēc semināra dalībnieki jaunajā vidē jutīsies drošāk un aktīvāk varēs piedalīties ārpus studiju dzīvē kopā ar jauniegūtajiem draugiem.