Konferences, semināri
Tiesības

23. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinājās starptautiskā zinātniski praktiskā  konference Tiesiskās sistēmas aktuālās problēmas. Kopš 2010. gada RSU Juridiskā fakultāte kopā ar sadarbības partneriem regulāri rīko starptautiskas zinātniski praktiskas konferences. Šogad rīkotā konference pirmo reizi notika attālināti, tiešsaitē.

Konference e-vidē pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku un klausītāju no vairākām valstīm. Starptautiskā zinātniski praktiskā  konference Tiesiskās sistēmas aktuālās problēmas tika organizēta sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centru, Mīkola Romera Universitāti, Tallinas Universitātes un Sedlicas Dabas un humanitāro zinātņu universitāti ar žurnāla Jurista Vārds informatīvo atbalstu.

Konference norisinājās divās daļās: plenārsēde un sekcijas. Konferences plenārsēdē piedalījās Latvijas Republikas iekšlietu ministrs Sandis Ģirgens (attēlā). Savā ziņojumā ministrs ieskicēja aktuālās problēmas policijas darbību pašreizējos, īpaši sarežģītajos apstākļos, kā arī sniedza ieskatu par valsts policijas attīstības perspektīvām.

Konferenci atklājot, ar ievadvārdiem plenārsēdē uzstājās RSU studiju prorektore profesore Tatjana Koķe (attēlā ), RSU administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis, Latvijas Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs, RSU Juridiskās fakultātes dekāns profesors Andrejs Vilks, kā arī profesore Sandra Kaija.

jf-konf-2020-02.png

jf-konf-2020-01.png

Ar mūsdienu sabiedrības aktuālajām medicīniski tiesiskajām problēmām konferences dalībniekus iepazīstināja Santa Slokenberga (Upsalas Universitātes pētniece), savukārt par konstitucionāliem jautājumiem pandēmijas laikā runāja Jurijs Barabašs (Jaroslava Gudrā Nacionālās juridiskās universitātes prorektors, attēlā). Jautājumu par Polijas aktuālajām politiski tiesiskajām problēmām apskatīja Siedlces Dabas un humanitāro zinātņu universitātes profesors Jaceks Zeļinskis.

Konferences darbs norisinājās piecās sekcijās:

• I sekcija – Tiesiskā politika un sistēma Latvijā un ārvalstīs,
  • II sekcija – Aktuālās civiltiesību un krimināltiesību problēmas,
  • III sekcija – Tiesiskās sistēmas – starptautiskie un cilvēktiesību aspekti,
  • IV sekcija – Aktuālās operatīvās darbības problēmas,
  • V sekcija – Policija – vakar, šodien un rīt.

jf-konf-2020-00.png

Katrā sekcijā tiešsaitē piedalījās 20–50 dalībnieku.

RSU Juridiskā fakultāte izsaka pateicību konferences dalībniekiem un klausītājiem par aktīvu līdzdalību un zinātnisku ieguldījumu konferences satura veidošanā.