Pētniecība

3. novembrī sāksies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Biznesa inkubatora B-Space īstenotā pirmsinkubācijas programma (PINK), kuras pirmajā iesaukumā piedalīsies 70 nākotnes uzņēmēju.

B-Space vadītājs Kristaps Zaļais: "Esam priecīgi redzēt tik lielu studentu un darbinieku interesi par savas biznesa idejas iedzīvināšanu un vēlēšanos apgūt katram uzņēmējam nepieciešamās prasmes un zināšanas.

Vinnijs Pūks ir teicis, ka tu nevari palikt savā meža stūrītī, gaidot, kad kāds nāks pie tevis, dažkārt jādodas ārā pie pārējiem. Tas ir brīnišķīgs atgādinājums ikvienam – neturēt savu ideju zem pūra, meklēt domubiedrus, atbalstītājus, klientus un investorus.

B-Space komanda ir gatava atbalstīt ikvienu topošo uzņēmēju ceļā uz panākumiem."

PINK programma norisināsies trīs mēnešus, un tās dalībniekiem būs iespēja, izmantojot speciāli izveidotu brīvpieejas kursu, radīt biznesa ideju un izveidot komandu, kā arī sagatavoties uzņemšanai inkubācijas programmā. Nodarbības norisināsies vienu reizi nedēļā, un katras nodarbības ilgums būs pusotra stunda. Informāciju par programmas norisi dalībnieki saņems savā e-pastā. Pateicoties lielajai interesei, PINK programmas dalībnieki tiks sadalīti divās grupās.

PINK programmā dalībnieki aplūkos tēmas, kas saistītas ar uzņēmējdarbības izpratni un savu kā uzņēmēja nozīmi, ģenerēs biznesa idejas un tās testēs mini hakatona formātā. Kursa dalībnieki arī iegūs prasmes, kuras nepieciešamas biznesa modeļa kanvas (Business model canvas) jeb "audekla", kas ir viens no populārākajiem biznesa modelēšanas rīkiem, un biznesa plāna izstrādei, veiks tirgus izpēti un gatavosies savas idejas prezentēšanai.

Vienlaikus nākamā gada janvārī paredzēta uzņemšana inkubācijas (INK) programmā, kurā tiks uzņemtas komandas ar gatavu biznesa ideju atbilstoši noteiktajiem kritērijiem. INK ir sadalīta trīs posmos, kuru laikā komandas jau padziļinātāk apgūs biznesa modeļa izveidi, veiks tirgus izpēti un strādās pie sava produkta vai pakalpojuma prototipa izveides. INK noslēgumā paredzētas komandu prezentācijas un Demo diena.

Plašāku informāciju par B-Space plānotajiem pasākumiem un aktualitātēm var iegūt inkubatora Facebook lapā, kā arī sazinoties ar inkubatora komandu e-pastā: bspaceatinbox[pnkts]lv (bspace[at]inbox[dot]lv).