Preses relīzes

3. oktobrī plkst 19:00 Rīgas Domā notiks Sera Pola Makartnija (Paul McCartney) oratorijas „Ecce cor meum" pirmatskaņojums Baltijas valstīs. Koncertā piedalīsies Ķelnes Doma koris, Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris „Rīga" un Jauniešu simfoniskais orķestris. Soprāna solo dziedās jaunais, daudzsološais latviešu soprāns Elīna Volkmane, pie ērģelēm - Kristīne Adamaite. Koncerta diriģents un mākslinieciskais vadītājs būs pazīstamais Ķelnes Doma ērģelnieks un diriģents Volfgangs Zīgenbrinks.

Šis pirmatskaņojums ir īpaša iespēja Latvijas klausītājiem iepazīt līdz šim vēl nezināmas izcilā melodiju meistara Sera Pola Makartnija muzikālās daiļrades šķautnes. Oratoriju „Ecce cor meum" Latvijā iespējams atskaņot, pateicoties ekskluzīvai atļaujai, kas iegūta ar Ķelnes kora un Gētes Institūta atbalstu. Pols Makartnijs ir atsūtījis arī oficiālu patronāžas vēstuli, kurā pauž prieku, ka šis darbs izskanēs Latvijā. Mūziķis uzsver, cik nozīmīgs ir ikviens viņa akadēmiskajā žanrā komponētā darba atskaņojums.

Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris „Rīga" pieņēma šo Ķelnes Doma kora priekšlikumu, jo tas ir liels muzikāls izaicinājums. Pola Makartnija akadēmiskās mūzikas darbus atskaņo slaveni pasaules mūziķi ievērojamās koncertzālēs, līdz ar to arī šis projekts uzliek papildus atbildību.

Paredzēti trīs koncerti. 1. oktobrī plkst. 19:00 Jelgavā, Sv. Annas baznīcā; 3. oktobrī plkst. 19:00 Rīgas Domā un 5. oktobrī plkst. 17:00 Liepājā, Sv. Trīsvienības baznīcā. Jelgavas un Liepājas koncertos ieeja būs par ziedojumiem, bet uz Rīgas koncertu biļetes nopērkamas „Biļešu Paradīzes" kasēs un stundu pirms koncerta. Iepriekšpārdošanā studentiem un pensionāriem 50% procentu atlaide.

Pola Makartnija vārds lielai daļai Latvijas klausītāju, protams, saistās ar vienu no pasaules lielākajām mūzikas leģendām - grupu „The Beatles" un tādiem grāvējiem kā „Yesterday", „Hey, Jude" u.c. Mazāk zināmi P. Makartnija darbi vokāli simfoniskās mūzikas jomā. Sera titulu ieguvušais britu mūziķis ir rakstījis arī stīgu kvartetus, darbus orķestrim un kompozīcijas klavierēm. Plašu ievērību ir guvis opuss „A Leaf" simfoniskajam orķestrim.

Sīkāka informācija: Ieva Vītiņa, projekta vadītāja, tālr. 26166265, e-pasts: infoatkoris[pnkts]lv