Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Ceturtdien, 5. septembrī, uz tradicionālo Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmisko sanāksmi bija pulcējušies gan universitātes darbinieki, gan sadarbības partneri. Savu uzrunu pārpildītajā aulā RSU rektors prof. Aigars Pētersons iesāka ar pateicību visai komandai par izcilo darbu.

"Mēs savu izaugsmi un darba rezultātus mērām, salīdzinām skaitļus, un skaitļu valoda rāda, ka mūsu smagais darbs ir devis nozīmīgus rezultātus."

RSU rektors profesors Aigars Pētersons

Šogad reflektantu skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis par 20 %, bet divu gadu laikā – par 35 %. Ceturtdā daļa RSU studentu ir no ārvalstīm, un lielākais ārvalstu studentu skaits ir no Skandināvijas valstīm un Vācijas. Šogad pirmkursnieku vidū ir astoņi studenti no ASV. “Lielā konkursa dēļ uzņēmām tikai katru ceturto studiju kandidātu no ārvalstīm, tādejādi studentu vidū ir nokļuvuši labākie un spēcīgāk motivētie,” norādīja prof. Pētersons. Pieaug ārvalstu viesprofesoru skaits, un patlaban katrs ceturtais viesprofesors ir no ārvalstīm.

RSU ir attīstījusi intensīvu sadarbību ar vairākām Vācijas, Itālijas, Izraēlas klīnikām. Tajās ir izveidotas RSU klīniskās bāzes, lai studenti varētu praktizēties pie labākajiem speciālistiem modernākajās klīnikās. Tikpat nozīmīga ir sadarbība ar lielākajām veselības aprūpes iestādēm Rīgā un reģionos, kas dod RSU studentiem prakses iespējas un palīdz risināt mediķu trūkuma problēmu ārpus galvaspilsētas.

Veiksmīgi ir attīstījušās arī sociālo studiju programmas. Piemēram, vairāku gadu ilgs darbs ir vainagojies ar to, ka jauno policistu sagatavošana norit RSU, tādējādi dodot nozīmīgu ieguldījumu valsts tautsaimniecības attīstībā.

Arvien vairāk RSU struktūrvienības mācību procesā izmanto simulācijas, kas veicina izcilu speciālistu sagatavošanu. Svarīgs uzdevums ir pētniecības attīstība un starptautiski citētu publikāciju pieaugums, kas novērojams pēdējos gados, un šogad publikāciju skaits būs tuvu trim simtiem.

RSU turpina investēt attīstībā un nozīmīgā infrastruktūrā. Nesen tika atklāta RSU Veselības  psiholoģijas un pedagoģijas katedra J. Asara ielā, zinātnes inkubatoram būs savas telpas, tiks atklātas jaunas mācību telpas Baložu ielā 14, telpas sociālajām zinātnēm Kuldīgas ielā, ir pabeigta dienesta viesnīcas siltināšana un tiek īstenoti vairāki citi nozīmīgi investīciju projekti.

Noslēgumā profesors Aigars Pētersons aicināja piedalīties augstskolas 70 gadu jubilejas svinībās un novēlēja radošu, veiksmīgu un sekmīgu jauno akadēmisko mācību gadu.

Sanāksmes izskaņā klātesošos priecēja starptautiski pazīstamā mūziķu apvienība Xylem TRIO, kas apvieno taustiņinstrumentu, saksofona, marimbas un citu sitaminstrumentu skanējumu.