Atzinība
Darbiniekiem

Lai pateiktos par sasniegumiem Latvijas valsts un sabiedrības labā, 10. maijā Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits pasniedza Cildinājuma rakstus četrām izcilām personībām. Viņu vidū arī Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja Dace Gardovska.

Pasniedzot Cildinājuma rakstus, Valsts prezidents norādīja, ka tie tiek piešķirti personībām, kuras sniedz nozīmīgu, augstvērtīgu un paliekošu ieguldījumu dažādās Latvijas valstij būtiskās jomās.

“Šis Cildinājuma raksts atspoguļo visas Latvijas sabiedrības pateicību un atzinīgo novērtējumu,” teica Egils Levits.

Prof. Dacei Gardovskai Cildinājuma raksts piešķirts par darbu pediatrijā mūža garumā un daudzajiem profesionālajiem sasniegumiem medicīnas izglītībā un zinātnē.

Cildinājuma rakstu šajā reizē saņēma arī mecenāte Ināra Tetereva, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Goda docētāja un koncertmeistare Ilze Dzērve un bijušais Totalitārisma seku dokumentēšanas centra vadītājs, pētnieks Indulis Zālīte.