Atzinība

19. aprīlī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notiks Paula Stradiņa balvas pasniegšanas pasākums. Šogad balva ir piešķirta RSU profesorei, oftalmoloģei Gunai Laganovskai par ilggadīgu un ievērojamu ieguldījumu oftalmoloģijas attīstībā Latvijā un pasaulē, ieviešot inovatīvas ārstniecības metodes un veicinot pacientu un kopējās sabiedrības profilaksi par acu veselību.

Profesore Guna Laganovska ir Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Oftalmoloģijas katedras un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja.

Pēdējo septiņu gadu laikā profesore Guna Laganovska ir publicējusi vairāk nekā 100 zinātniskās publikācijas nozīmīgos starptautiski citējamos izdevumos, vadījusi vairākus studiju kursus studentiem, nododot prasmes un zināšanas jaunās paaudzes profesionāļiem, piemēram, Aktuālie oftalmoloģijas jautājumi, Bērnu oftalmoloģijas pamati un Oftalmoloģija.

Profesore vienmēr ir bijusi aktīva starptautiskajās profesionālajās organizācijās, nesot Latvijas medicīnas izcilo slavu tālu pasaulē. Guna Laganovska kopš 1997. gada ir Latvijas Acu ārstu asociācijas priekšsēdētāja, Latvijas Optometrijas un optiķu asociācijas valdes locekle, bet kopš 1999. gada – Latvijas pārstāve Eiropas Oftalmologu biedrībā un Latvijas pārstāve arī Starptautiskajā Oftalmologu biedrībā.

Prof. Gunu Laganovsku augstu vērtē arī kolēģi. To spilgti apliecina tas, ka 2015. gada 19. septembrī profesore saņēma Latvijas Ārstu biedrības Profesora Ilmāra Lazovska balvu par fundamentālu ieguldījumu medicīnā un ārstu izglītībā.

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā ik gadu piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Zinātņu akadēmija. Tradicionāli balvas ieguvēja vārds publiski tiek paziņots Paula Stradiņa dzimšanas dienā – 17.janvārī, savukārt akadēmiskā uzruna un pašas balvas pasniegšanas ceremoniju tiek organizēta dažus mēnešus vēlāk.