Atgriešanās
Atzinība
Darbiniekiem
Sabiedrības veselība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras profesore, Sabiedrības veselības institūta dibinātāja un izveidotāja, šobrīd – institūta vadošā pētniece Gunta Lazdāne 15 gadus no savas daudzpusīgās un notikumiem bagātās karjeras ir aizvadījusi darbā Pasaules Veselības organizācijā (PVO) ārpus Latvijas. Profesorei G. Lazdānei 2021. gada 20. aprīlī piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

gunta_lazdane.jpg

Profesore sadarbību ar PVO Eiropas reģionālo biroju sāka kā eksperte seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumos, kam sekoja daudzu gadu darbs reģionālā padomnieka un seksuālās un reproduktīvās veselības programmas vadītāja amatā. Šajā laikā ir gūta nenovērtējama pieredze, kuru prof. Gunta Lazdāne izmanto darbā RSU.

Pateicoties prof. Guntas Lazdānes nenogurstošajam un pašaizliedzīgajam darbam, seksuālās un reproduktīvās veselības jomai Latvijā tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība, kas atspoguļojas arī Sabiedrības veselības pamatnostādnēs 2021. – 2027. gadam.

Rīgas Stradiņa universitātes durvis vienmēr ir atvērtas ikvienam, kas kopīgi vēlas attīstīt RSU studiju programmas un pētniecību.