Atzinība
Darbiniekiem
Farmācija

22. novembrī valdības vārdā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un nozaru ministri pasniedza sešas Ministru kabineta balvas ievērojamām Latvijas personībām un labdarības organizācijām par nozīmīgu veikumu Latvijas valsts attīstībā, zinātniskajā, kultūras un sabiedriskajā jomā.

“Šodienas Ministru kabineta balvas laureāti ir atgādinājums visai sabiedrībai, ka esam izcili un ikvienam ir potenciāls to sasniegt,”

atklājot svinīgo apbalvošanas ceremoniju, atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Par sevišķiem sasniegumiem zinātnē par darbu kopu Oriģinālu zāļvielu darbības mehānismu noskaidrošana un jaunu pielietojumu izstrāde Ministru kabineta balvu saņēma Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes Farmācijas ķīmijas katedras profesore, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe Maija Dambrova.

mk_balvas_11.2022_maija_dambrova.jpgRSU prof. Maija Dambrova, saņemot Ministru kabineta balvu. Foto no Ministru kabineta arhīva

Viņa attīstījusi un patentējusi zāles sirds un asinsvadu, centrālās nervu sistēmas ārstēšanai un citu slimību novēršanai. Tāpat prof. M. Dambrova nesusi Latvijas vārdu pasaulē, jo viņas publikācijas iekļautas visaugstākā līmeņa zinātniskajos izdevumos.

Pārējie šā gada laureāti

• Ķīmijas zinātņu doktors Andrejs Rauhvargers
  • Diriģents Aleksandrs Viļumanis
  • Biedrība Gribu palīdzēt bēgļiem
  • Asociācija SOS bērnu ciemati Latvijā
  • Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra zinātniskās daļas vadītāja, Laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas vadošā pētniece, agronomijas zinātņu doktore Sanita Zute

mk_balvas_11.2022-04.jpgFoto no Ministru kabineta arhīva

Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums, nākamais augstākais apbalvojums valstī aiz Triju Zvaigžņu ordeņa. Laureāti saņem Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā. Šie laureāti ir izcils profesionalitātes, neatlaidības un aizrautīguma piemērs.