Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

21. oktobrī Zoom platformā norisinājās INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas ietvaros īstenotajā projektā Healthy Boost iesaistīto Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības institūta pētnieku tikšanās un konsultatīvās sarunas ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) pārstāvjiem un ekspertiem.

healthy_boost_25.10.2021.png

RSU Sabiedrības veselības institūta Healhy Boost projekta zinātniskā vadītāja prof. Anita Villeruša iepazīstināja PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāju Uldi Mitenbergu un SPKC Veselības veicināšanas departamenta vadītāju Ilzi Straumi un kolēģus ar projektā izstrādātā sadarbības veicināšanas modeļa tapšanas gaitu.

Sabiedrības veselības institūta pētnieku izstrādātais modelis tapis, ņemot vērā ne vien zinātniskās literatūras analīzi un pierādījumos balstītās pieejas, bet arī projekta pilsētās veikto pašnovērtējumu. Liela nozīme bijusi arī secīgiem turpmākajiem soļiem. Modelis starpsektoru sadarbības veicināšanai tika izmantots deviņās pilsētās / pašvaldībās, īstenojot dažādus veselību veicinošus pilotprojektus iedzīvotājiem. No tā izmantotājiem tika iegūta atgriezeniskā saite, attiecīgi iestrādājot atsauksmes, komentārus un ieteikumus modeļa gala versijā. Tāpat modeļa koriģēšanā un papildināšanā ņemti vērā citu iesaistīto starptautisko partneru – zinātnisko institūciju un augstskolu – apkopotie un analizētie izvērtējumi.

Gan Uldis Mitenbergs, gan Ilze Straume atzinīgi novērtēja projektā paveikto. Tika diskutēts par starpsektoru sadarbības prakses uzlabošanas nepieciešamību arī Latvijā. Dalībnieki vienojās par turpmāku modeļa starpsektoru sadarbības veicināšanai popularizēšanu un potenciālo lietotāju informēšanu, kas Latvijā varētu būt Nacionālā veselību veicinošo pašvaldību tīkla speciālisti.

Projekts Healthy Boost tuvojas noslēgumam. 2021. gada 16. novembrī plkst. 9.00 –15.00 paredzēta tā noslēguma konference.
Plašāka informācija par pasākumu

interreg_logo_istais.png