Pārlekt uz galveno saturu
Bibliotēka
PVO

Pasaules Veselības Organizācija 2020. gadu atzīmē kā medicīnas māsu un vecmāšu gadu, liekot priekšplānā māsu profesijas stiprināšanu un ilgtspējīgas attīstības mērķu ievērošanu. Bērnu zīmējumu projekts “Paldies, māsiņ! Tu liki man justies labāk!”, tika rīkots, lai pateiktos māsām par viņu darbu, smaidu, atbalstu, iedrošinājumu un rūpēm. 

Māsām un vecmātēm ir būtiska nozīme veselības aprūpes sistēmas nodrošināšanā, it īpaši pandēmijas laikā. Pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem, 50 % no medicīnas personāla ir māsas un vecmātes, turklāt bieži vien šīs profesijas pārstāvji strādā garas darba stundas un ir zemu atalgoti. 

Akcijas norises laikā bibliotekāres no “Rīgas Centrālās bibliotēkas Ārējās apkalpošanas punkta Saulaino dienu bibliotēka” aicināja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļās esošos bērnus zīmēt atveseļošanās procesu, kurā liela nozīme ir tieši māsām. Arī ārkārtējās situācijas laikā bibliotekāres turpināja aktīvi koordinēt šo iespēju, ievērojot visus nepieciešamos piesardzības pasākumus, kā arī aicinot sūtīt zīmējumus uz bibliotēkas e-pastu.

Projekta laikā saņemti 49 zīmējumi un ikviens bērns, kas piedalījās akcijā, saņēma pateicības dāvanu no Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā. Pateicamies bērniem un viņu vecākiem par dalību projektā, bet vislielāko paldies ar šo virtuālo izstādi vēlamies sūtīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas medicīnas māsām! 

Projekts tapis pateicoties Rīgas Stradiņa universitātes Bibliotēkai, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Rīgas Centrālajai bibliotēkai un Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģiona birojam.