Piektdien, 27.martā, RSU Starptautiskos sakaru departaments (SSD) rīkoja pirmo RSU tiešsaistes  “Atvērto durvju dienu” (Open Day) pussimtam interesentu no ārvalstīm. Pasākuma laikā jaunieši uzzināja par RSU un tās piedāvātajām studiju iespējām angļu valodā, kā arī iepazinās ar dzīvi Rīgā un Latvijā.

“Atvērto durvju dienu” dalībnieki pārstāvēja dažādas valstis, galvenokārt, Vāciju, Somiju, Norvēģiju un Lielbritāniju, bet bija arī dalībnieki no Francijas, ASV, Kanādas Lietuvas, Krievijas un Indijas. Vislielāko interesi jaunieši izrādīja par RSU medicīnas un zobārstniecības studiju programmām.

Maris Ginters.jpgTrīs stundu garā tiešsaistes pasākuma ietvaros daudz laika tika atvēlēts atbildēm uz ārvalstu jauniešu jautājumiem par studiju pieteikumu iesniegšanu, studiju procesu, stipendiju iespējām, pārvedu studijām un pēcdiploma rezidentūras iespējām. Jaunieši arī interesējās par Erasmus+ mobilitāšu izmantošanu un piedāvātajām iespējām vēlākajos studiju gados.

Īpaša uzmanība tika veltīta jautājumiem, kas saistīti ar pašreiz izsludināto ārkārtas stāvokli daudzās valstīs un tā ietekmi uz jauno ārvalstu studentu uzņemšanu.

“Šajā laikā, kad pastāv tik daudz ierobežojumu brīvai cilvēku kustībai, ir īpaši svarīgi uzturēt saikni ar potenciālajiem ārvalstu reflektantiem tiešsaistes formātā, kā arī izmantojot citus attālinātās komunikācijas instrumentus. Katru dienu SSD individuāli konsultē interesentus no dažādām pasaules valstīm. Personalizēta pieeja katram interesentam ir īpaši aktuāla šobrīd,” tā SSD direktore Baiba Pētersone.

“Atvērto durvju dienas ārvalstu jauniešiem jau ilgstoši ir viens no tiešākajiem veidiem, kā SSD uzrunā potenciālos studentus. Lai gan šobrīd pasākumu nevaram organizēt klātienē, RSU rūpējas par iespējām būt pastāvīgi sasniedzamiem. Cilvēciskā komunikācija un saziņa noteikti palīdz brīžos, kad saskaramies ar neparedzētām grūtībām un izaicinājumiem,” sacīja SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters.

Foto: SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters vada RSU pirmo tiešsaistes “Atvērto durvju dienu”.

Nākošās SSD tiešsaistes “Atvērto durvju dienas” ārvalstu interesentiem ir plānotas 24. aprīlī un 29. maijā. Uzņemšana RSU studiju programmās angļu valodā noris no 1.marta līdz 1.jūlijam.