Preses relīzes

Otrdien, 2020. gada 9. jūnijā, publicētajā starptautiskajā augstskolu reitingā U-Multirank Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pētniecības sadaļā par atvērtās piekļuves publikācijām (Open Access) ir ierindota starp 25 labākajām universitātēm pasaulē.

Kopumā RSU ir saņēmusi septiņus augstākos vērtējumus “A”, kas ir ievērojami labāks rezultāts nekā pirms gada. Trīs “A” vērtējumus RSU ir saņēmusi reģionālās iesaistes jomā, kurā vētītas bakalaura un maģistra programmu absolventu nodarbinātības iespējas reģionā, kā arī publikāciju īpatsvars ar līdzautoriem no reģiona.

Arī citās U-Multirank snieguma novērtēšanas jomās RSU ir saņēmusi “A” vērtējumu, piemēram, pētniecības jomā, kur skatīti radošo darbību rezultāti un publikāciju pieejamība atvērtas piekļuves žurnālos. Te RSU ieguvusi divus “A” vērtējumus. Būtisku uzlabojumu salīdzinājumā ar pērno gadu RSU izdevies sasniegt vienā no starptautiskās ievirzes rādītājiem, kur “A” vērtējums saņemts par ārvalstu akadēmiskā personāla augsto īpatsvaru. Ievērojami kāpuši rezultāti zināšanu nodošanas jomā, kur “A” vērtējums saņemts par starptautiskajos patentos citētajām publikācijām. Labi rezultāti sasniegti arī sadaļā “Mācīšana un mācīšanās”, kur otrs labākais (“B” jeb “labi”) vērtējums saņemts, piemēram, maģistra programmās – par absolvēšanas rādītāju, bet bakalaura programmās – par studiju absolvēšanu atvēlētajā laikā.

Plašāka informācija par RSU vērtējumiem: https://www.umultirank.org/study-at/riga-stradins-universit…

U-Multirank izmanto atšķirīgu pieeju salīdzinājumā ar citiem starptautiskajiem augstskolu reitingiem. Tam ir daudzdimensionāla pieeja un augstskolu sniegums tiek salīdzināts piecās jomās, vērtējot vairāk nekā 30 kritērijus. Galvenā uzmanība reitingā tiek pievērsta lietotāju vajadzībām, līdz ar to ikvienam interesentam tiek piedāvāts lielākais pielāgojamais tiešsaistes rīks, kurā iespējams salīdzināt augstskolu sniegumu ne tikai pētniecībā, bet arī tādās augstākai izglītībai būtiskās darbības jomās kā mācīšana un mācīšanās, zināšanu nodošana, starptautiskā ievirze un reģionālā iesaiste.

Šogad tika publicēts jau septītais un līdz šim lielākais U-Multirank starptautiskais augstskolu reitinga izdevums – tajā piedalījās ap 1800 universitāšu no 92 valstīm. Šāgada U-Multirank reitinga izdevumā no Latvijas iekļautas 20 augstskolas, kas ir par divām augstskolām vairāk nekā 2019. gadā.

Papildu informācijai