Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība

“Mēs dzīvojam laikā, kad zinātnes un inovāciju nozīme ir nepārvērtējama. Rīgas Stradiņa universitāte ir zinātnes universitāte – mēs aktīvi veidojam pētniecības vidi, kas ir pēc iespējas starpdisciplināra un starptautiska. Tas īpaši atspoguļojas Zinātnes nedēļas norisē. Vienas nedēļas ietvaros RSU uzstāsies labākie pašmāju pētnieki un spoži vieslektori no 20 dažādām valstīm un tādām zinātniskajām institūcijām kā Maksa Planka Evolucionārās antropoloģijas institūts, Karolinska Institūts, Kembridžas Universitāte, Jeila Medicīnas skola un citas,” uzsver Zinātnes nedēļas 2023 prezidents, RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Zinātnes nedēļu RSU aulā atklās augstskolas rektors prof. Aigars Pētersons, RSU starptautiskās studentu konferences Health and Social Sciences 2023 pārstāvis Klāvs Putenis, RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa, ministri un citi viesi. Atklāšanas pasākumā muzicēs čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis (DAGABMA), bet pasākuma starmešos būs ievadreferātu autores. Ar lekciju par mūsu izmirušo priekšteču genomiem, bioinformātikas nozīmi un revolūciju sekvencēšanas tehnoloģijā uzstāsies Maksa Planka Evolucionārās antropoloģijas institūta (Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology) bioloģijas zinātņu doktore Dženeta Kelso (Janet Kelso). Par jauno sabiedrības veselības lomu un tās nozīmību apmeklētājus uzrunās Eiropas Sabiedrības veselības asociācijas stratēģiskā padomdevēja Dineke Zēgersa Pažē (Dineke Zeegers Paget). Tikmēr atklāšanas pasākumu noslēgs ukraiņu žurnāliste, Stopfake.org dalībniece Marianna Prisjažņuka (Marianna Prysiazhniuk), runājot par dezinformāciju un cīņu pret to.

Paralēli plašajam lekciju klāstam un diskusijām notiks virkne blakus pasākumu. Viens no tiem RSU Anatomijas muzejā, kur atklās Atvērtās zinātnes mēnesi Skata punkti: par ilūzijām, uztveri un to, kādēļ mēs redzam pasauli atšķirīgi. Tā laikā no 30. marta līdz 30. aprīlim muzejā būs skatāmas itāļu zinātnieka Baindžo Pinnas (Baingio Pinna) un japāņu zinātnieka Akijoši Kitaoka (Akiyoshi Kitaoka) radītās vizuālās ilūzijas, interesenti varēs piedalīties populārzinātniskās lekcijās un darbnīcās par tēmām, kas saistītas ar ilūzijām, uztveri un to, kādēļ redzam pasauli atšķirīgi.
Detalizētāka informācija

Zinātnes nedēļu 2023 ievadīs studenti ar 9. starptautisko studentu konferenci Health and Social Sciences (ISC2023). Savukārt no 29. līdz 31. martam vienlaikus noritēs četras konferences: medicīnas un veselības aprūpes jautājumiem veltītā Knowledge for Use in Practice, starpdisciplinārā konference Society. Health. Welfare, kas apvienos sabiedrības veselības, aroda un vides veselības, sociālās labklājības speciālistus, māsas, vecmātes un psihologus, kā arī starpdisciplinārā konference PLACES, kas pulcēs kā politoloģijas, tiesībzinātņu, ekonomikas, komunikācijas un citu sociālo zinātņu ekspertīzes jomu pārstāvjus. Zinātnes nedēļas konferenču maratonu 30. un 31. martā noslēgs tehnoloģijām un izglītībai veltītā konference University Teaching and Learning.