Cienījamie kolēģi studenti!

Neraugoties uz COVID-19 izraisītajiem ierobežojumiem, mēs esam centušies nodrošināt kvalitatīvu studiju procesu, izmantojot modernas digitālas tehnoloģijas. Diemžēl klātienes studiju iespējas jau 14 mēnešu periodā bijušas ierobežotas.

Rīgas Stradiņa universitāte ir dzīvības zinātņu universitāte, kur lielai daļai studējošo apmācību process ir saistīts ar veselības iestāžu apmeklējumu. Mēs visi zinām, ka pilnvērtīgas kompetences un prasmes ir iegūstamas, strādājot klātienē. Šobrīd tuneļa galā redzama gaisma – COVID-19 vakcinācija ir devusi iespēju pasargāt sevi, savus kolēģus, docētājus un pacientus no COVID-19 saslimšanas un tās radītajām komplikācijām. Plānojot akadēmisko darbu 2020./2021. studiju gada pavasara semestrī un 2021./2022. studiju gada rudens semestrī, mums ir jārēķinās ar epidemioloģiskajiem noteikumiem veselības aprūpes iestādēs, kuri ir saistoši studējošajiem, docētājiem un darbiniekiem.

Mēs zinām, ka pilnvērtīgas imunitātes iegūšanai nepieciešamais laiks ir aptuveni sešas nedēļas, tāpēc savlaicīgi būtu jāpieņem lēmums par vakcinēšanos pret COVID-19. Diemžēl mūsu iespējas ir ierobežotas. Kā alternatīva tiek minēta regulāra COVID-19 testēšana. Protams, droši var justies COVID-19 pārslimojušie kolēģi, kuru aizsardzības spējas ir spēkā 180 dienas.

Šodien ir tikai viena uz zinātniskiem pierādījumiem balstīta un droša iespēja atgriezties normālā dzīvē un atsākt kvalitatīvu apmācību procesu klātienē. Tāpēc aicinu studējošos izšķirties par brīvprātīgu bezmaksas vakcināciju, kuras efektivitāte ir ļoti augsta.

Izglītības un veselības nozares ministrijas šobrīd strādā pie normatīva regulējuma, kas reglamentētu apmācību procesu augstākās izglītības iestādēs COVID-19 pandēmijas laikā, tāpēc iespējams, ka RSU izdotais rīkojums Par studiju procesa turpmāko organizēšanu COVID-19 infekcijas izplatības apstākļos varētu tikt papildināts.

Darbojoties komandā, mēs spēsim nodrošināt kvalitatīvu un drošu studiju procesu mūsu augstskolā!

Būsim atbildīgi – sargāsim sevi un apkārtējos!

Ar cieņu
prof. Aigars Pētersons