Rektors Jānis Gardovskis saņem Borisa un Ināras Teterevu fonda Goda zīmi Pārlekt uz galveno saturu
Atzinība

bitf-logo_0.pngAugstu vērtējot Rīgas Stradiņa universitātes rektora prof. Jāņa Gardovska ieguldījumu RSU attīstībā, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi 9. oktobrī viņam pasniedza Borisa un Ināras Teterevu fonda augstāko apbalvojumu – Goda zīmi.

Apbalvojums prof. Jānim Gardovskim tika pasniegts par ilggadēju un neatslābstošu darbu mūsdienīgas medicīnas izglītības veidošanā, rūpēm par studentu un docētāju zināšanu kvalitāti, kā arī izciliem panākumiem augstskolas starptautiskās atpazīstamības un konkurētspējas celšanā.

Mecenāts Boriss Teterevs, pasniedzot Goda zīmi, atgādināja, ka Rīgas Stradiņa universitāte profesora Jāņa Gardovska vadībā ir sasniegusi nebijušu izrāvienu attīstībā. RSU viņa vadībā ir kļuvusi par Baltijā pieprasītāko medicīnas izglītības centru, kas ik gadu uzņem vairāk nekā 500 ārvalstu studentu no 50 pasaules valstīm. Mecenāts novēlēja, lai attīstība neapstājas un vīzijas arī turpmāk tiktu īstenotas.

"Šis apbalvojums ir īpašs arī tāpēc, ka nāk no sirds. Man ir patiess gandarījums to saņemt. Taču vienmēr jāatceras, ka jebkurš panākums ir kolektīvais nopelns. Bez studentiem, kolēģiem un mecenātu atbalsta RSU uzplaukums nebūtu iespējams," pateicībā par augsto vērtējumu teica profesors J. Gardovskis.

Rektora amatā profesoru ievēlēja 2008. gadā, pārvēlēja 2012. gadā, un šie gadi ir bijuši nozīmīgu sasniegumu pilni. RSU rektors, ķirurģijas profesors, akadēmiķis, zinātnieks un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Gardovskis ir viens no visu laiku izcilākajiem Latvijas ārstiem. J. Gardovskis ir bijis iniciators vairāku jaunu ķirurģijas metožu ieviešanai Latvijā, piemēram, viņš kā viens no pirmajiem Latvijā ieviesis laparoskopijas metodi. Viņš veicis neskaitāmus būtiskus pētījumus onkoloģijā, īpaši pārmantotā vēža izpētē.

Neatsverams vēsturisks sasniegums Latvijas medicīnā bija 2011. gadā viņa vadībā veiktā pirmā sekmīgā aknas transplantācija Latvijā. Būdams universitātes rektors, J. Gardovskis desmit gadu laikā panāca, ka RSU kļuva par visas Latvijas augstākās izglītības starptautisku veiksmes stāstu un paraugu. J. Gardovska vadībā RSU, neskatoties uz skolēnu skaita samazināšanos katru gadu, ir panākusi konstantu studējošo skaita pieaugumu, studiju un zinātnes infrastruktūras attīstību un finansiālo stabilitāti. Borisa un Ināras Teterevu fonds RSU attīstības projektos ieguldījis 416 000 eiro.

Laudatio (uzslava, cildinājums) par Jāni Gardovski, ko pasākumā nolasīja Borisa un Ināras Teterevu fonda padomniece, mākslas zinātniece Helēna Demakova

Saistītās ziņas