Pārlekt uz galveno saturu
Rezidentūra
Konferences, semināri

Ceturtdien, 11. oktobrī, RSU studiju klīniskajā centrā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā norisinājās pirmā slimnīcas rezidentiem veltītā konference Vai viegli būt jaunam?

Konferences laikā gan pieredzējuši ārsti, gan paši rezidenti meklēja atbildi uz minēto jautājumu, daloties pieredzē un savās pārdomās, kā arī runājot par dažādiem būtiskiem, ar rezidentūru saistītiem jautājumiem.

Pirmajā jauno ārstu konferencē topošais urologs, RSU rezidents Juris Jansons jaunajiem ārstiem stāstīja par iespējām, kas paveras, strādājot Austrumu slimnīcā, kas ir lielākā slimnīca Latvijā.

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis klātesošajiem stāstīja par galvenajiem mērķiem un izaicinājumiem slimnīcas attīstībā tuvākajos gados, uzsverot, ka to sasniegšanai ir nepieciešama profesionālu, ieinteresētu un motivētu darbinieku komanda, un aicinot jaunos ārstus tai pievienoties.

Latvijas Radiologu asociācijas prezidente, Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes locekle un RSU Radioloģijas zinātniskā laboratorijas vadītāja Maija Radziņa runāja par būtiskiem juridiskiem jautājumiem, kas jāņem vērā rezidentiem un jaunajiem ārstiem.

Jaunā gastroenteroloģe, RSU rezidente un Iekšķīgo slimību katedras docētāja Vita Skuja aizrautīgi stāstīja par savu darba gaitu sākumu, kad viņa uzņēmusies aizvien jaunus izaicinājumus un kļuvusi par Latvijas Jauno gastroenterologu biedrības valdes priekšsēdētāju. Daktere Skuja atgādināja kolēģiem, ka dzīves skrējienā jārod laiks arī atpūtai, jo daudzus mediķus skar izdegšanas sindroms. Latvijas Jauno ārstu asociācijas priekšsēdētājs un RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras lektors Kārlis Rācenis aicināja kolēģus kļūt par asociācijas biedriem, jo tā ir iespēja aktualizēt jauno ārstu tiesības un vajadzības. Noslēgumā RSU Iekšķīgo slimību katedras vadītājs, Austrumu slimnīcas internās medicīnas galvenais speciālists, akadēmiķis profesors Aivars Lejnieks izklāstīja daudzu pasaulslavenu domātāju atziņas, mēģinot atbildēt uz jautājumu, vai viegli būt jaunam un ko nozīmē jaunība, sniedzot vērtīgus padomus jaunajiem ārstiem.

Austrumu slimnīcā pašlaik pieredzi gūst 301 rezidents, pārstāvot 27 specialitātes.

Konference norisinājās RSU nesen renovētajā papildu auditorijā ar vairāk nekā 200 vietām. RSU studiju klīniskais centrs Austrumu slimnīcā ir plašākais un modernākais kādā no Latvijas slimnīcām izveidotais RSU centrs studējošo mācībām.

Latvijas Jauno ārstu asociācija arī turpmāk plāno rīkot izglītojošas konferences par rezidentiem saistošām tēmām, piemēram, šā gada 29. novembrī uz Latvijas simtgadei veltītu sarunu aicinot bijušo Valsts prezidentu, RSU goda doktoru, pieredzējušo ārstu Valdi Zatleru.

Vairāk par Latvijas Jauno ārstu asociācijas aktivitātēm:

http://www.ljaa.lv/

https://www.facebook.com/LatvijasJaunoArstuAsociacija (šeit drīzumā būs pieejams konferences video ieraksts)