Pārlekt uz galveno saturu
Statistika
Konferences, semināri
Sabiedrības veselība

Veiksmīgi aizvadīta 31. Starptautiskā Biostatistikas konference, kas norisinājās 10.–15. jūlijā Rīgā, Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel. Konference pulcēja 519 dalībniekus no 54 valstīm, tai skaitā 163 studentus, un kopumā konferences programmā tika aizvadītas 124 kursu sesijas.

ibc_2022.jpg

Konferences noslēgumā svinīgi tika pasniegtas balvas četrās nominācijās: Starptautiskā statistikas institūta ceļojošā balva, labākais referāts, labākais plakāts (studenta un profesionāļa) un Florensas Naitingeilas balva.

Ceļojošo balvu ieguva Marselo Burgijons Pereira (Marcelo Bourguignon Pereira) Federālā Ziemeļu Riugrandes Universitāte (Brazīlija) un Surjo Adi Rahmavans (Suryo Adi Rakhmawan), Iedzīvotāju statistikas un nodarbinātības direktorāts, BPS-Statistics (Indonēzija), Statistikas un matemātikas departaments, Ķēniņa Fāda Naftas un minerālu universitāte (Saūda Arābija).

Nominācijā Labākais referāts par tematu Nepārtrauktās laika kontroles diagrammas uzvarēja Daniels Gomans (Daniel Goman), savukārt par labāko studenta stenda plakātu tika atzīts Huana Gonsalesa–Ihons (Juan Gonzalez-Hijon) veikums par tematu Atklāt saikni starp miegu un garīgo veselību Covid-19 pandēmijas laikā.

Balvu par labāko stenda plakātu profesionāļu vidū tika atzīta Terēzas Ulmanes (Theresa Ullmann) darbs par tematu Pārmērīgs optimisms bez uzraudzības mikrobiomu analīzē. Florensas Naitingeilas balvu ieguva Kolīna Čana (Koleen Chan) no Jeila Universitātes, bet otro vietu ieguva Kristīne Vališa (Christine Wallisch) no Vīnes Medicīnas universitātes.  

Rīgas Stradiņa universitātes Statistikas laboratoriju konferencē pārstāvēja docētāja Madara Miķelsone ar stenda referātu Veselīgas novecošanas indeksa izstrāde Latvijas populācijai, kurā apskatīti efektīgākie indeksi piecās grupās. Indeksi aplūkoti ar faktoru analīzes palīdzību, tādējādi novērtējot novecošanas procesus gados vecākiem cilvēkiem, ievērojot Pasaules Veselības organizācijas noteiktās vadlīnijas.

Biostatistiķe Eva Petrošina savā darbā par tematu Smagas bakteriālās infekcijas izvērtēja klīniķa intuitīvo novērtējumu (gut feeling) par iespējamu smagu saslimšanu (saukta arī par trauksmes izjūtu jeb sense of alarm), kā arī klīniķa intuitīvo novērtējumu par iespējamu pašlimitējošu saslimšanu (sense of reassurance), diagnostisko nozīmi smagu bakteriālo infekciju atpazīšanā bērniem ar drudzi, kuri vēršas Neatliekamās palīdzības nodaļā, kā arī izveidojot riska novērtēšanas sistēmu bērnu klasifikācijai ar augstu, vidēju un zemu risku smagu bakteriālo infekciju atpazīšanā bērniem ar drudzi.

Pasaules Biostatistikas asociācija (The International Biometrics Society) šogad atzīmēja 75. gadadienu. Tā ir lielākā statistiķu, matemātiķu un bioloģijas zinātnieku apvienība, kuras mērķis ir veicināt statistikas, matemātikas teoriju un metožu attīstību un pielietojumu biomedicīnā, sabiedrības veselībā un ekoloģijā.

Pateicamies par ieguldīto darbu konference nodrošināšanā Laurai Indrānei (Senior Events Coordinator Radisson Blu) un Verneram Martinovam (Baltic Blues Events).

Konferenci atbalstīja BeiGene, Janssen: Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson, Rīgas Stradiņa universitāte, Centrālā statistikas pārvalde, Tartu Universitāte, Springer, Roche un Stata.

32. Starptautiskā biostatistikas konference norisināsies Argentīnā, Buenosairesā.