Pārlekt uz galveno saturu
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība
Studentiem

Šodien, 12. maijā, viesnīcas Astor Riga Akadēmijas zālē notiek Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākums Eiropas Savienības ieguldījums infekcijas slimību pētniecībā. Konferencē tiks nolasīti 15 ziņojumi, kas iezīmēs Eiropas Savienības ieguldījumu infekcijas slimību pētniecībā Eiropā un mūsu reģionā.

baltifect-logo-videjs_0.jpgPasākuma ievadā uzrunas teiks Rīgas Stradiņa universitātes zinātņu prorektore Iveta Ozolanta, veselības ministrs Guntis Belēvičs, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovācijas departamenta direktore Agrita Kiopa un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Konferencē tiks nolasīti 15 ziņojumi, kas iezīmēs Eiropas Savienības ieguldījumu infekcijas slimību pētniecībā gan Eiropā kopumā, gan mūsu reģiona valstīs. Savukārt Baltijas jūras reģiona valstu pārstāvji prezentēs datus par pētījumiem infekcijas slimību jomā savās valstīs, kā arī tiks prezentēti t. s. veiksmes stāsti lielu Eiropas Savienības pētniecības projektu realizācijā un zinātnisku konsorciju veidošanā.

Konferences mērķis ir dot izpratni, ko dalībvalstis var gūt no Eiropas Savienības, lai uzlabotu infekcijas slimību pētniecību, un ko Eiropas Savienība šajā ziņā gaida no Baltijas jūras reģiona valstu zinātniekiem.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Komisijas 7. ietvarprogrammas REGPOT projekta Infekcijas slimību pētniecības potenciāla attīstīšana Rīgas Stradiņa universitātē (Baltinfect) ietvaros.

Konferences PROGRAMMA (PDF)