Attīstība

9. martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektorāta zālē svinīgi tika parakstīts universitātes un Rīgas domes  akts par RSU teritorijai piegulošā zemesgabala nodošanu universitātes īpašumā RSU infrastruktūras kompleksa tālākai attīstībai.

rigas-domes-zemesgabals004.jpg

Rīgas domi pasākumā pārstāvēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (augšā fotogrāfijā pirmais no labās) un Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (augšā fotogrāfijā otrais no labās), savukārt RSU – rektors prof. Jānis Gardovskis (augšā fotogrāfijā pirmais no kreisās), Infrastruktūras departamenta direktors Ronalds Neimanis (augšā fotogrāfijā otrais no kreisās), zinātņu prorektore Iveta Ozolanta, mācību prorektore Tatjana Koķe un attīstības prorektors Toms Baumanis.

rigas-domes-zemesgabals000.jpg

Zemesgabals, uz kura pašlaik atrodas galvenokārt aizaugušas platības, no RSU puses tiks labiekārtots un uzturēts publiskai piekļuvei, savukārt līdzās tam – uz zemesgabala Dārza ielā 5 – tuvāko gadu laikā RSU plāno izveidot studentu pilsētiņu: ēku ar dienesta viesnīcu un studiju telpām. Kopā ar jauniegūto zemesgabalu tas veidotu vienotu un modernu RSU Pārdaugavas studiju kompleksu, padarot RSU līdzās esošo apkārti ievērojami sakoptāku un pievilcīgāku ne tikai RSU studentiem, bet arī Rīgas iedzīvotājiem.

rsu-apkartne-lead.jpg

Kopējā zemesgabala platība ir 13 421 m2, un tas atrodas starp Dārza un Konsula ielu, aiz RSU aulas. Zemesgabals RSU tiek nodots bez atlīdzības un būs izmantojams atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem par teritoriju izmantošanu.

rigasdomes-zemesgabals001.jpg

RSU rektors Jānis Gardovskis: "Rīgas Stradiņa universitāte ar katru gadu attīstās arvien straujāk, piemēram, pieaug studentu skaits, kas liek meklēt risinājumus studiju un dienesta viesnīcu telpu paplašināšanai un attīstībai. Pateicoties sekmīgajai sadarbībai ar Rīgas domi, esam savstarpēji panākuši vienošanos par zemesgabala nodošanu RSU. Tas ļaus vēl straujāk realizēt RSU ilgtermiņa attīstības stratēģiju, stiprinot RSU līderpozīciju kvalitatīvu studiju programmu realizācijā Baltijā un Eiropas Savienībā."

Kā norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks: "Mums ir liels prieks un gods sadarboties ar Rīgas Stradiņa universitāti, kura ar katru gadu palielina savu attīstības potenciālu. Rīgas dome vēlas, lai Rīgas Stradiņa universitāte kļūtu par modernāko universitāti Austrumeiropā, tādēļ ir ieinteresēta atbalstīt tās izaugsmes centienus."