Preses relīzes

Lai veicinātu studentu, absolventu un citu interesentu inovētspēju, līderības prasmes un pirmos soļus uzņēmējdarbībā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šonedēļ atklāj savu biznesa inkubatoru B-Space. Tā būs droša vide, kur attīstīt jau skaidras, kā arī vēl pavisam zaļas biznesa idejas. Vienlaikus gaidīti ir arī dalībnieki, kuriem pagaidām vēl nav konkrētas ieceres, bet vien apjausma par vēlmi darboties uzņēmējdarbības un inovāciju jomā. Atklāšanas nedēļas ietvaros šodien nācis klajā īpašs video (bit.ly/RSU-B-Space), bet 19. novembrī plkst. 17.00 notiks pasākums Planēta: Iedvesma – trīs uzņēmēju stāsti tiešsaistē RSU mājaslapā un augstskolas Facebook lapā.

Planēta: Iedvesma pasākumā piedalīsies inovatīvi pašmāju uzņēmēji – VREACH līdzdibinātāja un Riga TechGirls līdzradītāja Marina Petrakova, zīmola Uppo līdzdibinātājs un vadītājs Ģirts Ozoliņš un Exonicus Inc. līdzīpašnieks Jānis Kondrāts, kura uzņēmums jau plaši sadarbojies gan ar RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, gan Militārās medicīnas pētījumu un studiju centru. Pasākumu moderēs B-Space vadītājs Kristaps Zaļais.

Inkubators B-Space darbosies Pārdaugavā, netālu no RSU centrālās ēkas – Vīlipa ielā 12, kur pieejamas bezmaksas koplietošanas telpas ar visu nepieciešamo aprīkojumu (wi-fi, biroja tehniku, tikšanās un atpūtas telpām, kā arī virtuvi). Šajās telpās radošā un inovatīvā gaisotnē inkubatora dalībnieki varēs eksperimentēt un idejot, rast domubiedrus, veidot komandas, konsultēties ar ekspertiem, saņemt mentoru atbalstu un piedalīties B-Space rīkotajos pasākumos. “Lai inovācijas izaugtu līdz pasaules vērienam, ir nepieciešama gan domapmaiņa ar un starp pētniekiem un uzņēmējiem, gan arī finansējuma piesaiste. Inkubators ir nepieciešamais posms inovāciju kultūras veicināšanā mūsu augstskolā un ārpus tās,” saka RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa, piebilstot, ka inkubators B-Space darbojas RSU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta paspārnē, kam ir plaša pieredze sadarbības veicināšanā starp akadēmisko un uzņēmējdarbības vidi.

Atbalstu topošajiem uzņēmējiem B-Space piedāvā jau kopš oktobra, kad startēja pirmsinkubācijas jeb PINK programma. Tās ir iesildošas iknedēļas tiešsaistes lekcijas topošajiem uzņēmējiem trīs mēnešu garumā. PINK programmā startējuši 60 dalībnieki, starp kuriem ir gan RSU studenti, absolventi un darbinieki, gan citi interesenti. “Pieredze ar PINK liecina, ka inkubatora piedāvājums piesaista kā sociālo zinātņu, tā veselības aprūpes studentus un absolventus. RSU Biznesa inkubatora unikalitāte slēpjas tajā, ka, apvienojot sociālās zinātnes un veselības aprūpes jomu, ir iespēja rasties īpaši inovatīvām idejām,” norāda Kristaps Zaļais. Vienlaikus, kā uzsver jaunā inkubatora vadītājs, B-Space būs tāds, kādu tā dalībnieki to grib redzēt, un ieguvums no dalības tajā būs tik vērtīgs, cik paši dalībnieki būs gatavi ieguldīt savu laiku un enerģiju.

Vairāk par jauno biznesa inkubatoru: www.rsu.lv/biznesa-inkubators-b-space

Papildu informācijai