Skolēniem

Jau 1. jūnijā sākās uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātē, piesakoties elektroniskajā sistēmā uznemsana.rsu.lv. Jaunajā studiju gadā RSU plāno uzņemt studentus teju 900 budžeta vietās, kā arī aptuveni tikpat daudz maksas vietās.

Pamatstudiju programmām elektroniskie pieteikumi tiek gaidīti no 1. jūnija līdz 10. jūlijam, maģistrantūras studijām – no 1. jūnija līdz 14. augustam, bet doktorantūras studijām – no 2. jūlija līdz 17. augustam.

Dokumentu pieņemšana klātienē: pamatstudiju programmām no 2. līdz 10. jūlijam, maģistra studiju programmām no 2. jūlija līdz 14. augustam un doktorantūras studiju programmām no 23. jūlija līdz 17. augustam.

Plašāka informācija par uzņemšanu

Studētgribētāju ērtībai RSU uzņemšana notiks arī 9. jūlijā – oficiālajā valsts brīvdienā.
Jāuzsver, ka elektroniskā pieteikšanās neatbrīvo studentu no dokumentu iesniegšanas klātienē, tomēr tā ievērojami ietaupa topošā studenta laiku, jo uz vietas augstskolā nepieciešams veikt vien datu pārbaudi. Reģistrējoties elektroniski, reflektantiem ir arī zemāka reģistrācijas maksa, nekā piesakoties klātienē.

RSU deviņās medicīnas, veselības aprūpes un sociālo zinātņu fakultātēs iespējams studēt 68 studiju programmās, apgūstot kāroto profesiju modernā un motivējošā studiju vidē.

Visi trīs sociālo zinātņu flagmaņi – Eiropas studiju fakultāte, Juridiskā fakultāte un Komunikācijas fakultāte – studijas organizē pēc moduļu principa, kas ļauj padziļināti vienlaikus apgūt vienu vai pavisam nedaudzus studiju kursus un ļauj jauniešiem organizēt savu laiku tā, lai pamazām iejustos darba tirgū. RSU diploms tiek augstu vērtēts ne vien starp Latvijas darba devējiem, bet arī ārpus tās, par ko liecina tas, ka  ceturtā daļa RSU studentu ir no ārvalstīm, galvenokārt, no Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas. Uzņemšana RSU patlaban notiek arī ārvalstu studētgribētājiem.

Aizvadītajos gados augstskola intensīvi investējusi studijās, kas balstītas uz simulāciju. Pirms doties pie pacienta, veselības aprūpes studenti apgūst nepieciešamās prasmes, izmantojot mulāžas, manekenus un 3D iekārtas. RSU studiju aprīkojums nodrošina kvalitatīvu un efektīvu iemaņu apguvi topošajiem ārstiem, zobārstiem, rehabilitologiem, medicīnas māsām un citiem speciālistiem. Savukārt topošie komunikācijas eksperti, juristi, ekonomisti, kā arī diplomātijas un starptautisko attiecību studenti mērķtiecīgi attīsta praktiskās iemaņas RSU studentu medijā, multimediju studijā un pētnieciskās žurnālistikas izdevumā Inquisitio, speciāli aprīkotajā tiesu zālē, izspēlējot spēles un simulācijas politiska un ekonomiska rakstura jautājumos, kā arī praktiski trenējot publiskās uzstāšanās un prezentācijas prasmes.