Preses relīzes

Rīt, 2009. gada 17. septembrī, no pl. 10.00 – 17.00 Rīgas Stradiņa universitātē Dzirciema ielā 16 notiks starptautiska konference – apmācības seminārs „Medicīnas doktora studiju programmu harmonizācija Eiropas Savienības valstu telpā”.

Šāda veida konference Rīgas Stradiņa universitātē, kā arī Baltijas valstīs notiek pirmo reizi. Tās galvenais mērķis ir biomedicīnas un veselības aprūpes doktorantūras studiju programmu un studiju procesa uzlabošana un tuvināšana Eiropas Savienības (ES) līmenim. Tuvināšanās Eiropai ir nepieciešama, jo patlaban ES ir iztrādāti savi standarti, savukārt Latvijas Republikas likumdošana ir atšķirīga, tādēļ viens no galvenajiem konferences uzdevumiem būs – kādā veidā organizēt kopēju sadarbības modeli tuvākajā nākotnē doktorantūras studiju procesa uzlabošanā. Nākotnē sagaidāms, ka augs prasības Latvijas augstskolu doktorantūras programmās, jo tās tiks pielīdzinātas Eiropas studiju programmu prasībām, kā arī nenoliedzami uzlabosies pašu programmu, kā arī promocijas darbu zinātnisko vadītāju kvalitāte.

Konferencē piedalīsies medicīnas doktora studiju programmu vadītāji, promocijas darbu zinātniskie vadītāji, kā arī pārstāvji no Baltijas valstu augstskolām – Kauņas, Klaipēdas, Tartu, Latvijas universitāšu mācībspēki, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvji. Kā vieslektori ir uzaicināti Eiropas līmeņa eksperti no Eiropas medicīnas doktora studiju programmu asociācijas (ORPHEUS):

• prof. Zdravko Lackovičs (ORPHEUS prezidents),
  • prof. Seppo Meri (Helsinku universitāte, ORPHEUS ģenerālsekretārs),
  • prof. Dāvids Gordons (Eiropas medicīnas augstskolu asociācijas AMSE prezidents),
  • prof. Anders Gustafssons (Karolinskas universitāte).

Dalība konferencē ir bez maksas.

Sīkāka informācija: RSU Doktorantūras nodaļa, 67409270