Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Rehabilitācija

Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) rīko III Latvijas Nacionālo rehabilitācijas kongresu, kas notiks 23.–25. novembrī.

lnrk1l_01_002_.png

Kongresa prioritārie temati

  1. Atšķirībā no Latvijas pasaulē rehabilitācija ir tikai viena: tās sadalīšana gandrīz patstāvīgos paralēlos virzienos (medicīniskā rehabilitācija, sociālā rehabilitācija, profesionālā rehabilitācija, cilvēku ar invaliditāti, rūpju bērnu un mūžīgo bērnu problēmu risināšana utt.) dažādu ministriju pārraudzībā diemžēl ir mantojums no tiem laikiem, kad visas slimības varēja izārstēt, bet cilvēku ar invaliditāti problēmu risināšana tur neiederējās, tādēļ viens no kongresa uzdevumiem ir vienotas rehabilitācijas sistēmas veidošanas stiprināšana.
  2. Rehabilitācijas angļu terminoloģijas izmantošana latviešu valodā mūsu bilingvālajā sabiedrībā būs kongresa atklāšanas plenārsēdes temats 23. novembra pievakarē, bet piektdien, 24. novembrī, divas funkcionēšanas ekosistēmai veltītās plenārsēdes būs vērstas uz tādiem ikdienā maz apspriestiem jautājumiem kā rehabilitācijas loma veselības aprūpes sistēmā Latvijā, invaliditātes politika un personu funkcionēšanas novērtēšanas sistēma Latvijā,  Izglītības un zinātnes ministrijas sadarbība ar Veselības ministriju un Labklājības ministriju iekļaujošās izglītības politikas īstenošanā, cilvēktiesības un cilvēks ar funkcionēšanas ierobežojumiem, nodarbinātība personām ar invaliditāti, kā arī apkopojoša diskusija kopā ar dažādu rehabilitācijas jomā iesaistītu ministriju pārstāvjiem Saruna par ziloni par to, ko Latvijā vajag: rehabilitāciju vai medicīnisko, sociālo u. c. rehabilitācijas?
  3. Rehabilitācijas sprādzienveidīgā attīstība lielā mērā ir saistīta ar nozares digitalizāciju – brīvi lietojamu informāciju tehnoloģiju nonākšanu kā speciālistu, tā pacientu rokās. Digitalizācijas radītajiem izaicinājumiem un iespējām ir veltītas kā pirmskongresa sesijas un meistarklases, tā daudzas citas sekciju sēdes (viedās tehnoloģijas un rehabilitācija, rehabilitācija onkoloģijā, līdzdalības jēdziens cilvēka funkcionēšanā, onkoloģiskā rehabilitācija, bērnu un pusaudžu rehabilitācija, tehnisko palīglīdzekļu integrēšana rehabilitācijas pakalpojumos, militārā rehabilitācija u. c.).

Rehabilitācijas pakalpojumu pieejamība lielā mērā ir atkarīga arī no funkcionālo speciālistu, psihologu, sociālo darbinieku un citu speciālistu izglītošanas, kā arī no rehabilitācijas profesionāļu profesionālās identitātes līmeņa apzināšanas.

Kongresā uzmanību veltīsim arī tādu jomu apspriešanai kā seksualitāte un intīmās attiecības personām ar funkcionēšanas traucējumiem un, protams, COVID19 sekas funkcionēšanas ierobežojumu un rehabilitācijas aspektā.

Kongresā uzstāsies gan pētnieki un rehabilitācijas profesionāļi no Latvijas, gan starptautiskas rehabilitācijas nozares autoritātes. Kongresa ietvaros RSU galvenajā ēkā Rīgā, Dzirciema ielā 16, notiks rehabilitācijas tehnoloģiju izstāde. Plānots arī kopīgs RSU Anatomijas muzeja apmeklējums un saviesīga programma.

Termiņi

  • Tēžu iesniegšanai – 23. septembris
  • Dalībnieku reģistrācijai – 31.10.2023.
LRPOA biedru biedriem un LJĀA biedriem pilna kongresa dalība ir 40 EUR, studentiem – 20 EUR, citiem mediķiem un rehabilitācijas interesentiem – 55 EUR.