Attīstība

Piektdien, 5. jūnijā, pulksten 12.30 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) centrālajā ēkā (Dzirciema ielā 16) tiks parakstīts sadarbības memorands ar Liepājas pilsētas domi. Noslēgtā vienošanās paredzēs studiju procesam nepieciešamās praktiskās darbības izvēršanu Liepājas reģionālajā slimnīcā un kopīgus projektus veselīga dzīvesveida popularizēšanā. Papildus tas palīdzēs piesaistīt jaunos medicīnas speciālistus darbam Liepājas ārstniecības iestādēs.

Lai parakstītu memorandu, universitātē ieradīsies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis. Savukārt universitāti memoranda parakstīšanā pārstāvēs rektors Jānis Gardovskis.

RSU rektors un profesors Jānis Gardovskis: "Rīgas Stradiņa universitātes stratēģija paredz attīstību cilvēkzinātņu jomā ar specializāciju veselības aprūpē. Izglītība šajā jomā nosaka universitātes klīnisko bāzu attīstību, piedāvājot studentiem iespējas gūt praktiskās iemaņas darbā ar pacientiem. Tāpēc esam gandarīti par sadarbības veidošanu ar tik nozīmīgu un lielu sadarbības partneri – Liepājas pilsētu. Parakstot memorandu, vēl vairāk veidosies iespēja universitātei piedāvāt savu kompetenci pašvaldībā aktuālo problēmu risināšanā un studiju programmu pielāgotībā darba tirgus prasībām, īpaši reģionālā līmenī, jo Liepājā darbojas arī RSU Liepājas filiāle, kas vienīgā Kurzemē piedāvā studijas veselības jomā."

Parakstot memorandu, puses vienojas ilgtermiņā paplašināt un nostiprināt sadarbību ar universitātes un domes darbību saistītos virzienos, īpaši izglītībā, zinātnē, kultūrā, sportā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kā arī sabiedrības labklājības un veselības veicināšanā.

Puses apņemas arī detalizētāk vienoties par studiju procesam nepieciešamās darbības izvēršanu Liepājas pilsētas ārstniecības iestādēs, t. sk. SIA Liepājas reģionālā slimnīca. Tas nozīmē veidot kopīgas aktivitātes studentu un rezidentu teorētiskajā un praktiskajā sagatavošanā, tādējādi palīdzot pašvaldībai piesaistīt jaunos medicīnas speciālistus darbam pašvaldības ārstniecības iestādē.