Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) izsludina uzņemšanu pirmā līmeņa profesionālajā studiju programmā „Zobu higiēnists”. Dokumentus pieņem no 2007.g. 10. – 21. septembrim RSU, Dzirciema ielā 16, Studiju informācijas centrā, K korpusa 104. kabinetā, darba dienās no plkst. 10:00 – 16:00. Pārbaudījumi topošajiem studentiem norisināsies 24. un 25. septembrī.

Studiju programmā „Zobu higiēnists” 2007./2008. akadēmiskajā mācību gadā studijas tiks uzsāktas ar 1. oktobri, to ilgums ir 2 gadi pilna laika klātienē un pēc studiju beigšanas tiek iegūta zobu higiēnista kvalifikācija. Zobu higiēnists var strādāt stomatoloģijas un zobārstniecības klīnikās, kabinetos, piedalīties daudzās klīniskās procedūrās – pacienta izmeklēšanā, profilaksē, sākotnējā un uzturošā terapijā, kā arī mutes veselības veicināšanā un izglītošanā.

Modernā profilaktiskā zobārstniecība un zobārstniecības prakse pasaulē un Latvijā nav iedomājama bez augsti kvalificēta palīgpersonāla – zobu higiēnista. Jau kopš 1995.gada rudens pirmā zobu higiēnistu skola Baltijā uzsāka savu pedagoģisko darbību toreizējā Latvijas Medicīnas akadēmijā (kopš 2002.gada – RSU). Uzsākot 2007./2008. jauno mācību gadu, šī studiju programma ir pilnveidota, pārejot no viena gada apmācības uz divu gadu apmācību, tādējādi ievērojami padziļinot zobu higiēnistu zināšanas vispārējās medicīnas, stomatoloģijas, kā arī humanitāro zinātņu jomā. Studiju laikā tiek pasniegti arī tādi priekšmeti, kā sabiedrības veselība un epidemioloģija, veselības veicināšanas filozofija, pedagoģija, sabiedrības veselība un aprūpe zobārstniecībā. Tas palīdz zobu higiēnistiem zobārstniecības komandas sastāvā plānot, organizēt un realizēt stomatoloģisko saslimšanu profilakses pasākumus un programmas, identificēt prioritāšu un riska grupas Latvijā, kā arī motivēt mūsu iedzīvotājus rūpēties par savu veselību.

Sīkāka informācija par uzņemšanas noteikumiem: www.rsu.lv, RSU Studiju informācijas centrs, tālr. 67409105, studinfoatrsu[pnkts]lv