Preses relīzes

No 2007. gada 2. jūlija Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sociālo zinātņu studiju programmas tiks realizētas Eiropas studiju fakultātē, kā arī jaunajā Komunikācijas fakultātē un Tiesību institūtā.

Komunikācijas fakultāte tika izveidota uz Eiropas studiju fakultātes bāzes, no tās atdalot Komunikācijas studiju katedru un Socioloģijas un psiholoģijas katedru. Jauno fakultāti vadīs dekāna p.i., socioloģe Taņa Lāce, kas iepriekš strādāja par RSU Eiropas Studiju fakultātes prodekāni.

Tiesību zinību studiju programmas, gan bakalaura, gan maģistra, turpmāk tiks realizētas neatkarīgā RSU struktūrvienībā – Tiesību institūtā, kura vadītājs ir līdzšinējais Eiropas studiju fakultātes dekāns, asoc. prof. Andrejs Vilks. Savukārt Eiropas studiju fakultātes piesaistītas kā līdz šim arī turpmāk būs divas katedras – Politikas zinātnes katedra un Reģionālās ekonomikas un biznesa katedra. Par Eiropas studiju fakultātes dekāna p.i. iecelta Politikas zinātnes katedras vadītāja asoc. prof. Ilga Kreituse.

„Komunikācijas fakultāte izveidota, lai vienā studiju struktūrā apvienotu daudzveidīgās ar mūsdienīgo komunikācijas jomu saistītās specialitātes un nodrošinātu dinamisku studiju programmu attīstību. šobrīd jaunā fakultāte var nodrošināt gan pasniedzējus, gan studiju vidi, kurā iespējams apgūt visu komunikācijas jomas sistēmu – mediju zinības, žurnālistiku, reklāmu, sabiedriskās attiecības, socioloģiju, psiholoģiju, sociālo antropoloģiju,” jaunās fakultātes izveidošanu pamato T.Lāce. „Fakultāte ar šādu nosaukumu ir Viļņas universitātē un vairākās Rietumeiropas universitātēs. Līdzšinējā RSU Eiropas Studiju fakultāte bija kļuvusi tik liela un sazarota, ka, lai turpinātu tās attīstību un iezīmētu prioritātes, bija būtiski to sadalīt vairākās fakultātēs.”

„Izveidojot jauno, moderno struktūru, RSU piesaka ļoti nopietnu vietu sociālo zinātņu studiju piedāvājumā visas Baltijas kontekstā,” uzskata RSU rektors Jānis Vētra.

Jaunā Eiropas studiju fakultātes struktūra:

Politikas zinātnes katedra, realizē šādas studiju programmas:

• Politikas zinātne (bak.)
  • Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas (bak.)
  • Politikas zinātne (mag.)
  • Starptautiskās attiecības (mag.)

Reģionālās ekonomikas un biznesa katedra, realizē šādas studiju programmas:

• Eiropas ekonomika un bizness (bak.)
  • Mazā un vidējā biznesa vadība (bak.)
  • Starptautiskais mārketings un reklāma (bak.) - JAUNUMS
  • Bizness un tiesības Eiropas Savienībā (mag.)

Komunikācijas fakultātes struktūra:

Komunikācijas studiju katedra, realizē šādas studiju programmas:

• Žurnālistika (bak.)
  • Sabiedriskās attiecības (bak.)
  • Komunikācija (mag.) – JAUNUMS
  • Sociālā antropoloģija (mag.) – JAUNUMS

Socioloģijas un psiholoģijas katedra, realizē šādas studiju programmas:

• Socioloģija (bak.)
  • Psiholoģija (bak.) – JAUNUMS
  • Organizāciju un menedžmenta socioloģija (bak.) – JAUNUMS
  • Socioloģija (mag.)

Tiesību institūts, realizē šādas studiju programmas:

• Tiesību zinātnes (bak.)
  • Tiesību zinātnes (mag.)

Ar precīzāku jauno struktūrvienību un tajās realizēto studiju programmu aprakstiem varat iepazīties RSU mājaslapā – www.rsu.lv