Preses relīzes

Piektdien, 2009. gada 9. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tika apkopoti un Rektoru padomei nosūtīti vairāk kā 3000 paraksti augstskolu atklātajai vēstulei par finansējumu augstākajai izglītībai 2010. gadā. Parakstu vākšana notika no 6. līdz. 9. oktobrim. Pret budžeta samazinājumu augstākajai izglītībai aktīvi parakstījās ne tikai tūkstošiem studentu, bet arī pasniedzēji, akadēmiskais un administratīvais personāls. Kopumā piektdien tika apkopoti 3434 paraksti.

Ir savākts liels skaits RSU administratīvā un akadēmiskā personāla parakstu – 895, kas ir 75 % no kopējā RSU darbinieku skaita. No studentiem ir savākti 2539 paraksti. Tomēr parakstu vākšana studentu vidū RSU vēl tiks turpināta, jo uz šo brīdi parakstījušies ir galvenokārt pilna laika pirmo kursu studenti, rezidenti un daoktoranti, tiks apzināti arī nepilna laika un vecāko kursu studenti, kuriem studiju noslogojums ir savādāks.

Kā uzsvēra RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) priekšsēdētāja Sindija Podaviļņika, „šāda notikumu gaita ir tikai loģisks turpinājums studentu un sabiedrības iebildumiem pret nepārdomātiem lēmumiem, kas grauj augstāko izglītību Latvijā, šo lēmumu sekas studenti sāk izjust jau šobrīd savā mācību procesā. Vēl nekad pēdējo gadu laikā RSU akadēmiskā sabiedrība, darbinieki, studenti un pasniedzēji nav bijuši tik solidāri un vienoti savā viedoklī, kā tas ir šoruden, kad publiskajā telpā arvien biežāk izskan apdraudējums augstākajai izglītībai. Studenti turpina mācīties, bet ir satraukti, augstskolas gaisotni piepilda stress un gan darbinieku, gan studentu vidū ir neziņa par nākotni. Tikai vienoti mēs varam panākt, ka augstākā izglītība nepiedzīvo katastrofu”.

RSU ir universitātes tipa augstskola kopš 2002. gada un nodrošina augstvērtīgas studijas sociālajās zinātnēs, medicīnā un veselības aprūpē.

RSU SP ir 1993. gadā dibināta studentu organizācija, kurā darbojas RSU medicīnas un sociālo zinātņu profila studenti, pārstāvot studējošo intereses augstskolā un ārpus tās.