Preses relīzes

No 2009. gada 1. – 18. septembrim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika dokumentu pieņemšana studijām RSU doktorantūras programmās. Kopumā studijām 2009./10. akadēmiskajam gadam tika pieņemti 113 (kas ir par 45 iesniegumiem vairāk, nekā pagājušajā gadā (68 pieteikumi)) pieteikumi šādām RSU doktorantūras studiju programmām:

• medicīna – 75;
  • farmācija – 3;
  • socioloģija – 16;
  • juridiskā zinātne – 7
  • politikas zinātne – 12.

Salīdzinoši lielo starpību varētu skaidrot ar to, ka šogad doktorantūras programmās sociālo zinātņu jomā tika piešķirts vairāk budžeta vietu, kā arī vienai no programmām – juridiskā zinātne - šogad tika piešķirta akreditācija.

RSU Uzņemšanas komisijas pārstāvji, pieņemot pieteikumus doktorantūras studijām, novēroja, ka bija vairāki galveni iemesli, kādēļ šogad bija lielāka interese par studijām RSU doktorantūrā.

Pirmkārt, savādāk tika organizēts pats uzņemšanas process – dokumentu pieņemšana doktorantūras studijām no šī akadēmiskā gada notiks tikai vienu reizi gadā – rudenī, nevis divas reizes gadā, kā tas bija iepriekšējos gados. Otrkārt, daļa no potenciālajiem studentiem ir zaudējuši darbu, kas savukārt ļauj vairāk veltīt laiku studijām. Liela nozīme ir arī tam, ka RSU doktorantiem ir iespēja pieteikties stipendijām, savukārt lielu daļu no potenciālajiem doktorantūras studentiem uzsākt studijas doktorantūrā ir iedrošinājuši RSU mācībspēki un pasniedzēji.

Sīkāka informācija: RSU Doktorantūras nodaļa, 67409270