Preses relīzes

LR Izglītības un zinātnes ministrija piešķīrusi licenci Rīgas Stradiņa universitātei par tiesībām īstenot akadēmisko augstākās izglītības studiju programmu „Organizāciju un menedžmenta socioloģija” sociālo zinātņu bakalaura grāda iegūšanai socioloģijā. No 16. līdz 25. jūlijam Rīgas Stradiņa universitātē notiks arī reflektantu uzņemšanu 2007./2008. akadēmiskajam gadam jaunajā studiju programmā.

Organizāciju un menedžmenta socioloģija ir jauna, unikāla programma Latvijā, kurā studenti pieredzējušu pasniedzēju vadībā atklās darba, organizāciju un menedžmenta psiholoģijas un socioloģijas noslēpumus. Līdztekus specializācijas priekšmetiem studenti programmā apgūs arī plašas zināšanas par sabiedrību, kuras kontekstā funkcionē darba un citu tipu organizācijas, kā arī izpratīs organizāciju un menedžmenta ietekmi uz sociālajām attiecībām un sabiedrību kopumā.

Programma veidota, ievērojot augsto pieprasījumu darba tirgū pēc darbiniekiem ar lietišķās socioloģiskās pētniecības iemaņām, paredzot akcentu mācību procesā likt uz tādu zināšanu un spēju attīstīšanu, kas ļauj strādāt interaktīvā un internacionālā organizāciju vidē.

Darba tirgū, it īpaši privātā, valsts un pašvaldību sektora administrācijā, kā arī pētniecības jomā arvien vairāk ir pieprasīti darbinieki ar starpdisciplinārām iemaņām un zināšanām par organizāciju funkcionēšanas likumsakarību specifiku mūsdienu sabiedrībā, kas sekmētu gan taktisku, gan stratēģisku lēmumu pieņemšanas kvalitāti un menedžmenta racionalitātes augstāku pakāpi. Latvijā pašreiz netiek piedāvāta šāda satura un formas studiju programma, kaut arī pēc Latvijas pievienošanās ES palielinājies pieprasījums pēc augsta līmeņa speciālistiem, kuru zināšanas balstītas jaunākajās socioloģisko teoriju un empīrisko pētījumu atziņās par organizāciju darbības pamatprincipiem globalizācijas skartajā ekonomikas, politikas un kultūrvidē.

Programmā studenti iegūs organizāciju konsultantam un vadītājam nepieciešamās zināšanas un prasmes, kā arī apgūs sociālo procesu darbā un organizācijās izpētes metodes.

Studiju programma tiks realizēta jaunajā Komunikācijas fakultātē, kas savu darbību sākusi 2007. gada 2. jūlijā. Programmas vadītāja ir Komunikācijas fakultātes dekāna p.i., socioloģe Taņa Lāce.

Sīkāka informācija: RSU Studiju informācijas centrā, tālr. 67409105, studinfoatrsu[pnkts]lv