Preses relīzes

Trešdien, 25. oktobrī, plkst. 11.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16 notiks RSU sadarbības līguma parakstīšana ar Latvijas Pensionāru federāciju par NordPlus Adult finansētā projekta “Vecums nav šķērslis” īstenošanu.

Projekta mērķis ir celt pensionāru dzīves kvalitāti Baltijas valstīs, izstrādājot apmācību programmas, mācību materiālus, sagatavojot pasniedzējus un nodrošinot tālākizglītības iespējas pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkiem par šādām tēmām:

• kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā, ieskaitot iespējas saņemt sociālo palīdzību un organizēt uzņēmējdarbību, lai papildinātu savus ienākumus;
  • kā saglabāt fizisko veselību;
  • kā saglabāt psiholoģisko veselību un apgūt jaunas zināšanas un prasmes;
  • kā izvairīties un pārvarēt vientulību.

“Esmu gandarīts, ka Rīgas Stradiņa universitāte tika izraudzīta par partneri šim vērienīgajam projektam, jo tas ir apliecinājums mūsu pētnieku kompetencei. Ņemot vērā aktīvās novecošanās tēmas aktualitāti mūsu sabiedrībā, dalība šajā projektā ir izcila iespēja mūsu mācībspēkiem un studentiem pielietot savas zināšanas un pieredzi praksē, izstrādājot konkrētus risinājumus vecākā gadu gājuma cilvēku dzīves kvalitātes veicināšanai,” teica RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.

Projekts tika uzsākts 2017. gada augustā, tā īstenošanā piedalās Latvijas Pensionāru federācija, Rīgas Stradiņa universitāte, Igaunijas Pensionāru biedrību asociācija un Lietuvas Pensionāru savienība “Bočiai”. Projektā īstenošanā piedalās RSU Rehabilitācijas fakultātes un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes mācībspēki un studenti.

“Šis ir ļoti īpašs projekts, jo pirmo reizi savus spēkus kopīgā darbā apvienojušas gan Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pensionāru organizācijas, gan viena no vadošajām Baltijas valstu universitātēm. Ceru, ka kopīgā darba rezultāti gan noderēs praktiski, gan arī radīs jaunas idejas, kā uzlabot dzīves kvalitāti,” uzsvēra projekta “Vecums nav šķērslis" vadītājs Mārtiņš Valters.

Līguma parakstīšana notiks 25. oktobrī plkst. 11.00 Dzirciema ielā 16, rektorāta zālē (D korpusā, 5. stāvā). Pasākumā piedalīsies projekta darba grupu vadītāji, kuri sniegs detalizētu informāciju par projekta īstenošanas gaitu un jau veiktās izpētes rezultātiem.

Papildu informācijai