Preses relīzes

Turpinoties ārvalstu vēstnieku vieslekciju ciklam Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), trešdien, 23. novembrī RSU notiks Izraēlas vēstnieces Latvijā Hagitas Ben Jakovas vieslekcija „Izaicinājums Izraēlas diplomātijai Tuvo Austrumu pašreizējās attīstības kontekstā”.

Hagita Ben Jakova uzstāšanās laikā iepazīstinās klātesošos ar Izraēlas skatījumu uz pašreizējiem notikumiem Tuvajos Austrumos, kas pēdējā gada laikā vairākkārtīgi ir bijuši pasaules svarīgākie notikumi.

Ņemot vērā RSU vadošo lomu medicīnas un veselības aprūpes izglītībā Latvijā, paralēli šai vieslekcijai 23. novembrī, RSU tiks arī atklāta Izraēlas fotogrāfu izstāde par Izraēlas atbalstu kardioloģijas operācijām dažādu pasaules valstu bērniem “Save a Child’s Heart”. Izstādē tiks demonstrētas vairāk nekā 30 fotogrāfijas. Fotoizstādes kurators ir Eli Gross, fotogrāfi – Natālija Bēringa (Natalie Behring), Jona Minks (Jonah Mink), Šeila Šalhēveta (Sheila Shalhevet), Nati Šohats (Nati Shohat), Debra Silvera (Debra Silver), Deivids Silvermans (David Silverman), Gili Jāri (Gili Yaari). Tuvāk ar misijas aprakstu un fotogrāfijām var iepazīties SACH mājas lapā internetā.

Fotogrāfijās galvenokārt ir redzami visu vecumu, dzimumu un rasu bērni no dažādām pasaules malām. Tos un vēl 2400 bērnus saista fakts, ka viņiem visiem otro iespēju dzīvot ir dāvājuši savam darbam uzticīgi Izraēlas ārsti, medmāsas un atbalsta personāls, kas veido kustības „Izglāb bērna sirdi” (Save a Child’s Heart – SACH) kodolu. Šo humānās palīdzības kustību 1995. gadā Izraēlas pilsētā Holonā, Volfsona (Wolfson) medicīnas centrā izveidoja Dr. Ami Koens (Dr. Ami Cohen). Kopš tā laika, neraugoties uz paša ārsta priekšlaicīgo nāvi 2001. gadā, Dr. Ami Koena vīzija ir pārtapusi realitātē vairāk nekā 2200 bērniem no 40 valstīm, un mazo pacientu skaits arvien pieaug. Ārstu kolektīvs ir devies neskaitāmās misijās uz Ķīnu, Etiopiju, Moldovu, Jordāniju un daudzām citām vietām. Vairāki, iedvesmas pārņemti fotogrāfi ir pievienojušies šīm misijām. Izstādes apmeklētājiem tiks piedāvāti fotogrāfu iespaidi no līdzdalības SACH misijā.

Hagitas Ben Jakovas vieslekcija notiks RSU Hipokrāta auditorijā, 23. novembrī, pulksten 11:00, bet pulksten 12:00, RSU foajē tiks atklāta fotogrāfiju izstāde. Izraēlas vēstnieces Latvijā vieslekciju būs iespējams arī skatīties tiešraidē internetā. Iepazīties tuvāk ar Izraēlas vēstniecību un tās organizētajiem pasākumiem var tās mājas lapā internetā: http://riga.mfa.gov.il.

Pašreiz RSU studē vairāk nekā 500 ārvalstu studentu, no kuriem 95 procenti ir no ES valstīm. Pastāvīgi apgūt medicīnu un zobārstniecību RSU ir ieradušies arī vairāki studenti no Izraēlas.

Vēstnieku lekciju cikls aptver gan valstis, no kurām RSU ir ieradušies studēt jaunieši, gan valstis, ar kurām RSU sadarbība varētu izveidoties nākotnē. Ārvalstu vēstnieku vieslekciju cikls RSU tika izveidots, ņemot vērā, ka RSU ir vadošā augstskola Latvijā ārvalstu studentu piesaistē.

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: