Preses relīzes

Turpinoties ārvalstu vēstnieku vieslekciju ciklam Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), trešdien, 9. novembrī RSU notiks Somijas vēstnieces Latvijā Marias Serenius vieslekcija „Eiropas Savienības Baltijas jūras stratēģija un sadarbība starp Baltijas un Ziemeļvalstīm”.

M.Serenius uzstāšanās laikā iepazīstinās klātesošos ar Somijas skatījumu uz pašreizējiem notikumiem Eiropas Savienībā un to, kādu risinājumu piedāvā Somija – starpvalstu sadarbību Baltijas jūras reģiona valstu starpā.

M.Serenius vieslekcija notiks RSU Hipokrāta auditorijā, 9. novembrī, pulksten 16:00, un to bez maksas var apmeklēt ikviens interesents. Iepazīties tuvāk ar Somijas vēstniecību un tās organizētajiem pasākumiem var tās mājas lapā internetā: http://www.finland.lv/

Pašreiz RSU studē vairāk nekā 500 ārvalstu studentu, no kuriem 95 procenti ir no ES valstīm. No Somijas pastāvīgi apgūt medicīnu un zobārstniecību RSU ir ieradušies teju trīsdesmit studentu.

Savukārt 23. novembrī vieslekciju RSU sniegs Izraēlas vēstniece Latvijā Hagita Ben Jakova (Hagit Ben Yakoov).

Vēstnieku lekciju cikls aptver gan valstis, no kurām RSU ir ieradušies studēt jaunieši, gan valstis, ar kurām RSU sadarbība varētu izveidoties nākotnē. Ārvalstu vēstnieku vieslekciju cikls RSU tika izveidots, ņemot vērā, ka RSU ir vadošā augstskola Latvijā ārvalstu studentu piesaistē.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā. Papildu informācija ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: