Pārlekt uz galveno saturu
Sports
Ziņas

Aizvadītajās brīvdienās notika RSU/Babīte vīriešu florbola komandas un RSU/MVS sieviešu volejbola komandas finālspēles, kuras noritēja ļoti veiksmīgi, jo tika izcīnītas zelta medaļas.

Par Latvijas čempionāta florbolā vīriešu 1. līgas čempioni kļuvusi RSU/Babīte, kas vakar, 2. aprīlī, Lielvārdē ļoti lielas spriedzes cīņā ar FK JeNo pamatlaika pēdējās piecās minūtēs spēja likvidēt triju vārtu deficītu, bet pagarinājumā izraut uzvaru ar 7:6.

Vīriešu 1. līgas finālspēle starp FK Jeno un RSU/Babīti neveiksmīgi sākās Jelgavas novada komandai, kura 8. minūtē raidīja bumbiņu paši savos vārtos (0:1), bet 9. minūtē RSU/Babītesuzbrucējs Rihards Dainis panāca 2:0.

Pēdējā perioda vidū FK Jeno guva savus jau trešos vārtus šajā mačā, panākot trīs vārtu pārsvaru – 6:3. Tāds rezultāts bija arī piecas minūtes pirms pamatlaika beigām. Atlikušajā laikā RSU/Babīte paveica gluži vai brīnumu, gūstot trīs vārtus (6:6) un uzvarētāju noskaidrošanu atliekot uz pagarinājumu.

Papildlaikā RSU/Babīte vispirms vairāk nekā minūti bija jācīnās trijatā pret pieciem pretiniekiem, taču viņi to izturēja. 66. minūtē viens no RSU/Babītes uzbrukumiem noslēdzās ar Riharda Daiņa gūtiem vārtiem, un komanda varēja svinēt uzvaru ar 7:6 un čempionu kausa izcīnīšanu.

RSU/Babīte – FK JeNo 7:6 ET (2:1, 1:3, 3:2, 1:0)

Metienu attiecība: 32:25 (6:6, 11:11, 12:5, 3:3)

Latvijas čempionu titulu sieviešu volejbolā izcīnīja RSU/MVS volejbolistes, svētdien, 2. aprīlī, savā laukumā arī otrajā finālsērijas spēlē pieveicot Babītes komandu. Tāpat kā dienu iepriekš, RSU/MVS neatstāja sāncensēm izredzes, uzvarot sausā. Sērijā RSU/MVS bija pārāka ar 2–0.

Laukuma saimnieces spēli sāka aktīvi un pēc veiksmīgām darbībām uzbrukumā izvirzījās vadībā (4:2, 8:6). Viešņas panāca lūzumu seta vidū, vispirms panākot izlīdzinājumu (11:11), bet vēlāk arī izvirzoties vadībā (14:16). Taču seta galotnē veiksmīgākas izrādījušas RSU/MVS volejbolistes, no 19:21 panākot 25:23, un pirmo setu rīdziniecēm izdevās uzvarēt.

Otrajā setā RSU/MVS jau stabili turēja vadības grožus savās rokās un pretinieces tuvu nelaida (8:4, 15:10, 20:15). Otrajā cēlienā rīdzinieces tā arī neļāva Babītei apdraudēt savas pozīcijas, pārliecinoši uzvarot ar 25:19. Situācija nemainījās arī spēles trešajā setā. Rīdzinieces ātri izvirzījās pārliecinošā vadībā, ko izdevās noturēt līdz seta beigām. Rezultātā RSU/MVS uzvara setā ar 25:18, spēlē un sērijā ar 3–0.

Jauno valsts čempionu rindās rezultatīvākā spēlētāja izšķirošajā finālmačā bija Agija Sidorova, kas guva 15 punktus. Par vienu punktu mazāk guva Jeļizaveta Morozova, bet 12 punktus guva Alise Pētersone.