Starptautiskā sadarbība
Attīstība

Šonedēļ Rīgas Stradiņa universitāte un Bolcāno slimnīca Azienda Sanitaria di Bolzano parakstījusi sadarbības līgumu, kas paredz RSU studiju klīniskā bāzes – filiāles – izveidi šajā Ziemeļitālijas pilsētā. Tā būs otrā augstskolas izveidotā studiju klīniskā bāze ārvalstīs; pirmā tika izveidota pirms nepilniem diviem gadiem Noisas pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus Vācijā.

Saskaņā ar vienošanos jau 2019. gada vasarā RSU piektā kursa studenti varēs doties trīs mēnešu praksē uz Bolcāno slimnīcu, kurā ir 800 pacientu gultu. Noslēgtais līgums arī paredz RSU studentu piesaisti vēl septiņām Dienvidtiroles slimnīcām.

RSU studenti Bolcāno filiālē varēs apgūt ķirurģiju, iekšķīgās slimības, pašu izvēlēto specializāciju, kā arī voluntēt. Sekmīgas prakses rezultātā jaunieši iegūs kredītpunktus. Plašais slimnīcā apgūstamo prasmju, iemaņu un kompetenču klāsts tiks saskaņots ar RSU studiju procesu.

"Rīgas Stradiņa universitāte ir moderna un sadarbībai atvērta Eiropas augstskola, tāpēc sadarbības stiprināšana ar ārvalstu klīnikām ir loģisks solis RSU attīstībā,” saka RSU rektors profesors Aigars Pētersons, uzsverot, ka RSU un Bolcāno slimnīcas sadarbība pāršķir jaunu lapaspusi medicīnas izglītībā RSU. "Ieguvēji būs mūsu studenti – RSU galvenā vērtība. Bolcāno slimnīcā viņi iegūs plašāku pieredzi, kā arī apgūs jaunas prasmes un iemaņas starptautiskā vidē,” medicīnas studiju nākotni ieskicē rektors.

Pēdējo gadu laikā strauji augusi Itālijas jauniešu interese par studijām RSU. Viņu vidū lielākā daļa nāk no Bolcāno, kur RSU vārds ir labi pazīstams. Balstoties uz pozitīvajām studentu atsauksmēs par praksi Vācijas klīnikā, RSU un Bolcāno reģiona vadītāji nolēma stiprināt savu sadarbību un dot iespēju studentiem iziet praksi slimnīcā Itālijā. Tuvāko gadu laikā RSU plāno atvērt filiāles arī citviet pasaulē, piemēram, Skandināvijā, Izraēlā, arī citviet Vācijā. Šo gadu laikā prakses iespējas ārvalstu klīnikās izgājuši jau vairāki desmiti RSU vietējo un ārvalstu studentu.

Par šo notikumu raksta arī ārvalstu mediji: portāls www.stol.it un laikraksts German speaking newspaper.