Pārlekt uz galveno saturu
Atzinība

26. martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors prof. Jānis Gardovskis saņēmis universitātei piešķirto Zviedrijas valsts apbalvojumu Polārzvaigznes karalisko ordeni par ieguldījumu zviedru jaunās paaudzes izglītošanā medicīnā.

26. un 27. martā pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzaicinājuma Latvijā valsts vizītē bija ieradies Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija kopā ar valdības un biznesa pārstāvju delegāciju.

Karaliene Silvija 27. martā apmeklēja RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, kur tikās ar universitātes vadību un zviedru studentiem.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā karaliene iepazinās ar tehnoloģijām, kas studentiem ļauj apgūt reālajā ārsta praksē izmantojamās klīniskās prasmes, īpašu interesi izrādot par dzemdību simulatoru. Zviedru studenti viesiem demonstrēja, kā tiek reanimēts pieaugušais.

Karaliene Silvija, aprunājoties ar universitātes studentiem no Zviedrijas, bija izbrīnīta par neparasto faktu, ka RSU vienlaikus studē vairāki vienas ģimenes pārstāvji – māsas Maja (Maja), Elena (Ellen) un Lina (Lina).

Pašlaik RSU Medicīnas fakultātē studē 220 jaunieši no Zviedrijas.

Polārzvaigznes karaliskais ordenis (Kungliga Nordstjärneorden) ir Zviedrijas valsts apbalvojums, kas kopš 1975. gada tiek piešķirts ārzemniekiem par nopelniem sabiedriskajā darbībā, zinātnē, literatūrā un mākslā, kas veicinājuši sakarus ar Zviedriju. Ordeņa devīze ir Nescit occasum (Nekad nenoriet).