Preses relīzes

Šovasar no 4. līdz 6. augustam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs, kopiena Drink and Draw Latvia un biedrība Musica Humana sadarbībā ar RSU Studējošo pašpārvaldi un RSU Absolventu asociāciju rīkos skicēšanas un mūzikas festivālu saMAŅA: ANATOMIJA.

Festivāla apmeklētāji, kuriem priekšzināšanas mākslā, mūzikā vai anatomijā nav nepieciešamas, trīs dienu garumā aicināti izbaudīt Anatomijas muzeja un tā pagalma īpašo atmosfēru, radošā veidā iepazīstot cilvēka ķermeņa dažādību, piedaloties daudzveidīgu dzīvo modeļu, kā arī anatomisko preparātu skicēšanas sesijās, audiovizuālās performancēs, dzīvās anatomijas lekcijā un citās aktivitātēs.

Festivāls norit jau otro gadu, un tajā uzsvars likts uz cilvēka figūras skicēšanu un anatomijas izzināšanu. Figūru, tostarp aktu jeb kailu modeļu, skicēšana ir ne vien tehniska mācīšanās, bet arī iespēja iepazīt pašam sevi. Auditorijai līdzdarbojoties skicēšanas procesā, tiek mazināti aizspriedumi par to, kādam jābūt pareizam vai skaistam ķermenim, kā arī tiek vairota pieņemoša attieksme pret citiem un sevi pašu. “Cilvēka ķermenis, kādu to ataino anatomijas grāmatas, ir abstrakts, novienkāršots modelis. Dzīvē katrs no mums ir unikāls. Mēs atšķiramies ne vien pēc muskuļu masas, garuma vai tauku slāņa, bet, kā varam to novērot Anatomijas muzeja kolekcijā, arī pēc orgānu novietojuma vai kaulu skaita. Tieši dažādība kļuva par muzeja un kopienas Drink and Draw galveno saskares punktu un kopīgo vērtību festivāla organizēšanā,” uzsver Anatomijas muzeja vadītāja docente Ieva Lībiete.

Viens no festivāla dalībniekiem būs arī para airētājs un 2022. gada #BeActive Eiropas sporta nedēļas vēstnesis Krists Mickēvičs, kurš norāda: “Nekas nav neiespējams un pat vissliktākajās situācijās iespējama gaisma tuneļa galā. Aktīvā sporta gaitas hokejā un motokrosā biju beidzis jau pirms avārijas, tomēr mani nepameta doma, ka es būtu varējis kādreiz tikt uz olimpiādi. Šādu iespēju man ir devis para sports, un es darīšu visu, lai tiktu uz Parīzes vai Losandželosas paralimpiskajām spēlēm. Piedalos festivālā, lai cilvēki varētu paskatīties uz manu ķermeni – konstruktoru. Transformeris, kā to sauc bērni, vai terminators, kā to sauc pieaugušie. Tas nav šķērslis pilnvērtīgai un jēgpilnai dzīvei!”

Festivāla idejas autori ir kopiena Drink and Draw, kas veidos skicēšanas aktivitātes, un biedrība Musica Humana, kas atbild par muzikālo programmu. Interaktīvā dzīvās anatomijas lekcija taps sadarbībā ar uzņēmumu Anatomy Next. Festivālā piedalīsies māksliniece un Drink and Draw vadītāja Kristīna Virse, diriģente un muzikoloģe Kristiāna Vaickovska, dziedātājs un diriģents Pēteris Vaickovskis, ģitārists Rihards Lībietis, komponists Platons Buravickis, mākslinieks un Anatomy Next vadītājs Uldis Zariņš un citi spilgti dalībnieki.

Festivāla norisi atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Vilhelms, Maraprint, MAKE, Sidrērija, CITA cidonija, Anatomy Next, Radio NABA un Kseda UAB.

Festivālā piedalīties varēs tikai pilngadīgi apmeklētāji. Viss skicēšanai nepieciešamais tiks nodrošināts. Biļetes