Vides pieejamība
Attīstība

9. aprīlī notika Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) centrālās ēkas (Dzirciema ielā 16) renovētā B korpusa atklāšana. Šis ir kārtējais vērienīgais studiju vides uzlabošanas projekts RSU, kura ietvaros izremontētas telpas 2730 m2 platībā. Papildus atjaunotajām lekciju un laboratoriju telpām RSU ir ierīkota bērnu rotaļu istaba, kur augstskolas studenti un darbinieki var atstāt pieskatīšanai savas atvases.

b-korpusa-atklasana06.jpg

Pirms dažiem mēnešiem renovācijas darbi tika pabeigti arī RSU centrālās ēkas C korpusā 425 m2platībā. Kopumā abu projektu realizēšanā ir ieguldīts 1 488 962,39 eiro. Remonts tika finansēts no RSU pašu pelnītajiem līdzekļiem. Daļa no projekta summas ir segta no SEB bankas piešķirtajiem kredītresursiem 585 000 eiro apmērā.

"Kvalitatīva izglītība nav iedomājama bez modernas studiju vides. B korpusa renovēšana ir RSU kārtējais solis šajā virzienā, jo korpusa telpas nebija piedzīvojušas nozīmīgu remontu kopš tā uzcelšanas 1987. gadā. Ikdienā korpusa piecos stāvos uzturas simtiem studentu, tāpēc mums bija svarīgi nodrošināt mācību procesam piemērotas telpas. Tāpat šī projekta ietvaros mums izdevās realizēt vēl vienu ieceri – kopš marta mūsu studentiem un darbiniekiem ir pieejama bērnu rotaļu istaba, kurā bērni var pavadīt laiku audzinātājas uzraudzībā, kamēr vecāki strādā vai studē," uzsver RSU rektors Jānis Gardovskis.

Remonta laikā notika B korpusa telpu iekšējā pārplānošana atbilstoši aktuālajām vajadzībām. Īpaša uzmanība tika pievērsta moderniem ugunsdrošības sistēmas risinājumiem un korpusa pieejamībai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ir uzlabota ēkas energoefektivitāte – ir uzstādīta ventilācija ar rekuperāciju, jauni logi un apkures sistēma, nosiltināts jumts, savukārt fasādes dzelzsbetona paneļiem ir veikta šuvju labošana bojātajās zonās un nomainītas skārda detaļas.

B korpusa renovētajās telpās jau iekārtojusies Juridiskā fakultāte, Mācību departaments, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedra, Valodu centrs. Rudenī šīm struktūrvienībām pievienosies Aroda un vides medicīnas un Humanitāro zinātņu katedra.

Ēku renovēšanas darbus veica SIA "Latvijas Energoceltnieks".