Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Rezidentūras studiju fakultāti šogad absolvē 149 rezidenti. Savu ceļu plašajā veselības aprūpes pasaulē uzsāk pediatri, dermatologi, ģimenes ārsti un citi ārsti 47 dažādās specialitātēs. Absolventus klātienē sveica gan veselības ministrs Hosams Abu Meri, universitātes rektors un citas amatpersonas, gan tuvinieki un draugi.

RSU rektors Aigars Pētersons, uzrunājot jaunos ārstus rezidentus, uzsvēra: “Šodien sveicam speciālistus, kas galvenokārt bija tie, kuri uz saviem pleciem iznesa pandēmijas krīzi. Viņu nesavtīgais darbs riska zonās paliks nenovērtējams. Paldies par to! Hipokrāta teiktais "Vita brevis, ars longa" – par dzīves īsumu pretstatā mākslas jeb aroda mūžībai – ir ļoti būtisks, tas atgādina par vajadzību nepārtraukti mācīties un pilnveidoties. Latvijas veselības aprūpei būtiska ir ikviena specialitāte, kurā ienāk labi sagatavoti papildspēki.”

Atkarībā no specialitātes pēc sešu gadu medicīniskās izglītības iegūšanas ārstiem rezidentiem izvēlētajā pamatspecialitātē jāstudē no trīs līdz pat sešiem gadiem. Pēdējos gados visvairāk pieaudzis tieši ģimenes ārsta specialitātes beidzēju skaits – ja pirms pāris gadiem tie bija 16, tad šogad – jau 22 jaunie mediķi. Vairāk nekā iepriekšējos gados starp RSU rezidentiem šoruden pārstāvēti psihiatri un bērnu psihiatri (13), dermatologi, venerologi (7), ginekologi, dzemdību speciālisti (6), kā arī pediatri (6).

Aizvadīto gadu laikā RSU mērķtiecīgi veicinājusi sadarbību ar reģionālajām ārstniecības iestādēm. Aptuveni 30 % no šā gada absolventiem jau rezidentūras laikā strādāja kādā no reģionālajām ārstniecības iestādēm.

RSU ir Latvijā vadošā augstākās medicīnas izglītības iestāde Latvijā, kuru katru gadu absolvē arī lielākais skaits pilntiesīgu ārstu. Ārsti rezidenti izlaidumā saņēma diplomu par apgūtu studiju programmu Rezidentūra medicīnā un konkrētu iegūto specializāciju un kvalifikāciju. RSU Rezidentūras studiju programmas vada Latvijā katrā nozarē vadošie speciālisti. Programmas ietver gan praktisko apmācību, gan simulācijas un manipulācijas. Neatņemama programmas sastāvdaļa ir pētniecība.