Preses relīzes

Šonedēļ, 2009. gada 5. novembrī Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) uzsāk jaunu projektu – „RSU vēstneši dzimtajās skolās”, kura ietvaros RSU pasniedzēji, studējošie un absolventi viesosies savās dzimtajās skolās un iepazīstinās vidusskolēnus ar savu studiju pieredzi, karjeras attīstību un iespējam, ko var sniegt augstākā izglītība. Vēstnešu projektu organizē RSU sadarbībā ar RSU Absolventu asociāciju un mēneša laikā plānots apmeklēt vairāk kā 20 skolas Rīgā un Latvijā.

RSU Studiju informācijas centra speciālisti novērojuši, ka vidusskolēniem visvairāk trūkst informācijas un izpratnes par pašu studiju procesu un turpmākajām karjeras iespējām pēc augstskolas beigšanas. Tādēļ, lai iedrošinātu nākamos studentus un iedvesmotu viņus uzstādīt sev dzīvē augstākus mērķus, ir nepieciešama nepastarpināta saruna un uzmundrinājums. Uzmundrinājums un iedrošinājums ir īpaši nepieciešams tieši šobrīd, kad sabiedrībā virmo jau zināmās peripētijas ap augstskolu reformām. Augstākā izglītība visos laikos ir bijusi vērtība.

Vizīšu laikā RSU vēstneši skolēniem stāstīs par RSU, par studiju iespējām universitātē, tomēr viens no centrālajiem stāstiem būs tieši dalīšanās savā pieredzē – studiju, zinātnes, pētniecības, karjeras un personīgās izaugsmes pieredzē. Kā viens no pirmajiem vēstnešiem uz savu dzimto skolu dosies RSU Senāta priekšsēdētājs, profesors Andrejs Skaģers.

RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis ir pārliecināts, ka tieši vēstneši spēs „ vissaistošāk pastāstīt par to, kādēļ ir vērts uzsākt studijas universitātē, kādēļ ir vērts studēt tieši Rīgas Stradiņa universitātē, kā arī to, kādas iespējas dzīvē un karjerā paver augstākā izglītība”. Ar šādu – „dzīvu” piemēru - studentu, pasniedzēju u.c. - palīdzību vislabāk ir iespējams parādīt, ko dzīvē ir iespējams sasniegt, nepārtraukti pilnveidojot savas zināšanas un prasmes. Šāda dalīšanās pieredzē neatsverama, īpaši ja tā ir tik dažāda – kurš gan var būt labāks par pašu studentu, raksturojot studiju procesu un studenta dzīvi? Savukārt kurš gan labāk spēj novērtēt savas universitātes sniegto izglītību kā universitātes absolvents?

Paralēli vēstnešu projektam tiek organizēti RSU Studiju informācijas centra nu jau par tradīciju kļuvušie skolu braucieni uz Rīgas un Latvijas reģionu skolām un atvērto durvju dienas RSU, tuvākā no tām šogad notiks 14. novembrī.

Sīkāka informācija:

RSU Studijiu informācijas centrs, Tālr.: 67409105